Інтерв'ю опублікувала Rzeczpospolita.

Читайте також: "Гірше Захарченка": кого Росія просуває у ватажки бойовиків Донбасу

Автор матеріалу Руслан Шошин називає Пушиліна "лідером самопроголошеної республіки". Журналіст запитав у ватажка бойовиків про виконавців убивства Олександра Захарченка. У відповідь звинуватив "українські спецслужби".

Київ всіма способами саботує мирні переговори. Українська влада вирішила грати на час. Протягом більш ніж трьох років жодної умови, передбаченої мінськими угодами, не було виконано,
– цитує слова Пушиліна польське видання.

Журналіст газети запитав у лідера бойовиків про присутність "маріонеток Кремля" на окупованому Донбасі. За його словами, "світ не сумнівається", що там вже кілька років перебуває російська армія.

"Київ тримається далеко від місця, де справді є російська армія. Я маю на увазі Крим. Якщо б у Донбасі була російська армія, ситуація була б зовсім іншою. Ми дійсно хотіли, щоб це сталося в 2014 році На жаль, повинні були взяти зброю в руки ті люди, які працювали на місцевих фабриках і шахтах. Україна зазнала великих втрат і вирішила пояснити свою поразку присутністю батальйонів російської армії на Донбасі", – відповів на це ватажок бойовиків.

У розмові із польським журналістом він заявляє, що " їхні аналітики "продумають варіанти подальшого розвитку подій, якщо мінські домовленості втратять силу.

Україна збільшує присутність своєї армії біля лінії фронту і готує провокації. Ми не знаємо, чи їм вдасться це реалізувати, побачимо. Влада Києва не хоче мирного врегулювання конфлікту,
– подає слова Пушиліна Rzeczpospolita.

Нагадаємо, 31 серпня внаслідок вибуху у центрі окупованого Донецька було вбито одного із ватажків проросійських бойовиків Олександра Захарченка. Після цього так звана "народна рада "ДНР" проголосувала за дострокове припинення повноважень Захарченка у зв'язку з його загибеллю.

7 вересня так звана "народна рада "ДНР" в окупованому Донецьку призначила виконувачем обов'язків "глави ДНР" Дениса Пушиліна. Окрім того, проросійські бойовики призначили так звані "вибори" в окупованих Донецьку та Луганську на 11 листопада.

Хто такий Денис Пушилін?Один із лідерів проросійських бойовиків, які діють на території окупованих районів Донецької області. Організатор проросійських мітингів в Донецьку в квітні 2014 року, заступник самопроголошеного "губернатора" Донеччини Павла Губарєва, самопроголошений "спікер" ДНР. 18 липня, після втечі до Москви, зробив заяву про свою відставку.

Більше про Пушиліна дивіться у відео: