Причина смерті Бориса Патона

За словами співробітників НАН, у Бориса Патона було захворювання серцево-судинної системи. Про це пише "Сьогодні".

До теми Помер Борис Патон – легендарний український науковець

Крім того, його двічі за останні 2 тижні госпіталізували до інституту Амосова, і там збирали консиліум.

Ще один співрозмовник видання у НАН повідомив, що науковець тиждень лежав у реанімації. Там йому підтримували роботу серця.

За даними академіків, Патон востаннє був присутнім на засіданні Президії незадовго до початку карантину, але працював до останнього з дому.

Але і на карантині він працював. Віддалено,
– уточнили в НАН України.

Деталі похорону

В Академії наук додають, що похорон Патона пройде, імовірно, в суботу, 22 серпня.

Поховати науковця мають на Байковому кладовищі. Тут спочивають його рідні – батько, мати та донька.

Також у НАН прокоментували інформацію, що в Бориса Патона начебто не залишилося родичів.

Але це брехня. У нього є онучка, правнучка, зять. З ними будуть узгоджувати місце поховання,
– зауважив співрозмовник ресурсу.

Додамо, що на перехідний період, до проведення виборів нового президента, Національну академію наук очолить колишній секретар РНБО і чинний член наглядової ради Укроборонпрому Володимир Горбулін.

Що відомо про Бориса Патона:

  • Борис Патон народився 14 листопада 1918 року. Для розуміння, наскільки давно це було, місцем його народження був Київ, столиця Української Держави – наступниці Української Народної Республіки.
  • Він упродовж 58 років був президентом Національної академії наук України (з 1962 року). Після проголошення Незалежності України став першим в історії, кого нагородили званням Героя України.
  • За час своєї професійної діяльності Патон став автором понад 400 різних винаходів у сферах зварювальних процесів, металургії і технології металів.
  • Саме під його керівництвом винайшли електрошлаковий спосіб зварювання, що стало революцією в цій сфері. Також він був головним ініціатором створення технології зварювання живих тканин, що й нині використовується в хірургії.
  • Президент Володимир Зеленський назвав Патона легендою, генієм і грандіозною особистістю. Також він і інші посадовці висловили співчуття родині вченого.