Тим часом, експерти відзначають, що Порошенко має усі шанси наблизити Україну і до Європи. Зокрема, прискорити підписання угоди про зону вільної торгівлі з ЄС.
“Краще було б залучити Порошенка до євроінтеграційних процесів, де він має достатньо серйозні стосунки, але і так він також буде помагати Україні рухатись у першу чергу до зони вільної торгівлі, за яку Міністерство економічного розвитку і відповідає”, - каже політолог Віталій Бала.
“Звільнення Луценка і Тимошенко в якості вимоги, я думаю, вона ставилась. Але обумовлювалась виключно прагматичними речами, оскільки ми всі розуміємо, що для розвитку країни необхідно підписання угоди про зону вільної торгівлі з Європейським союзом, а цієї угоди не буде, доки Тимошенко і Луценко будуть знаходитись не наволі”, - каже політолог Ігор Жданов.
Призначенням Порошенка влада також демонструє діалог з опонентами для підвищення власного рейтингу перед виборами, - переконані експерти. Головне ж завдання, яке отримав міністр - подолати економічну скруту в країні.
“Україна на сьогоднішній день настільки відстала від своїх сусідів за усіма показниками, ми програємо конкурентну боротьбу навіть таким країнам, як Таджикистан, Узбекистан і так далі. Як наслідком є те, що до нас не йдуть інвестиції, економіка не розвивається. На сьогоднішній день тиск на підприємців настільки сильний і високий, що займатися бізнесом дуже складно”, - каже керівник проекту "інвестиційний клімат в Україні" Сергій Осаволюк.
Сам Порошенко заявив, що на новій посаді, перш за все, хоче запровадити прозору систему держзакупівель, захистити внутрішній ринок від іноземних виробників та спростити дозвільну систему.