Для цього парламент у четвер, 18 жовтня, миттєво ухвалив закон, зареєстрований напередодні, розповідає нардеп Сергій Лещенко у своєму блозі "Чесна політика".

Читайте також: Вибори президента: що потрібно знати українцям?

Як зазначає депутат, насправді для такої передачі Вселенському патріарху закону не потрібно. По-перше, рішення про передачу у користування одного конкретного об’єкта державної власності є правовим актом індивідуального характеру. А тому не може бути предметом закону, який має регулювати суспільні відносини.

По-друге ж, передача конкретних об’єктів не є повноваженнями Верховної Ради.

Таке рішення мав ухвалювати Кабмін, але Порошенко не бажав давати привід для піару своєму конкуренту Володимиру Гройсману. А також – саме голосування парламентом, а не кулуарно на Кабміні, дає додаткові бонуси для піар-стратегії Порошенка,
– наголошує Лещенко.

За його словами, таке самоусунення Порошенка від відповідальності відбувається на фоні розчарування як у жителів України, так і міжнародних партнерів, які згуртувалися навколо нашої країни в останні роки з-за російської агресії на сході України і в Криму. За останньою соціологією, 70% громадян України вважають, що країна рухається в неправильному напрямку.

Насправді, те, що відбувається, має просте пояснення: після повалення режиму Януковича владу в державі захопили політики з тими ж цінностями, що і попередній президент-втікач, але кращим знанням англійської мови, – вважає нардеп.

Він додав, що відповідь на питання про те, як уникнути реваншу, лежить не в площині перемоги одного з кандидатів. Насправді, реванш відбувається щодня, з кожним вкраденим мільйоном доларів з бюджету, для поповнення якого Україна просить міжнародної допомоги в США і фінансових організацій. У цих умовах Україна потребує не тільки нового президента, але реформ, які дозволять виникнути сильним інституціям, що будуть діяти по всьому фронту.

Повний випуск "Чесної політики" за 22 жовтня 2018