Не можна назвати Будапештський меморандум міжнародним договором – це політична декларація і не більше. Про це заявила пані посол Німеччини в Україні Анка Фельдгузен в інтерв’ю Інтерфакс-Україна.

Читайте також Чому Зеленський питав про Будапештський меморандум: пояснення Кулеби

Вона пригадала, коли в 2014 році вперше йшлося про Будапештський меморандум, то їй з Німеччини телефонували зі запитаннями: що це таке. Адже документ підписали ще у 1994 році.

Це політична декларація, тобто отримати ці гарантії сьогодні просто неможливо,
– зазначила Фельдгузен.

Дипломатка наголосила, що Німеччина працює з США, Великобританією, Канадою та інформує про зусилля по вирішенню конфлікту на Донбасі. "Що ми дійсно робимо, так ми говоримо з нашими партнерами. Є мінський формат, нормандська четвірка. Якщо вони підтримують наші зусилля – тим краще", – додала пані посол.

Водночас Фельдгузен вказала, що набагато важливіше, ніж розширення нормандського формату, щоб ці країни підтримали як зусилля Німеччини, так і саму Україну. За її словами, погодити дату для можливої зустрічі вже зараз складно, а якщо буде 7 чи 8 учасників – буде ще гірше.

Що таке Будапештський меморандум?

Міжнародна угода, укладена 5 грудня 1994 року між Україною, США, Росією та Великою Британією про неядерний статус України.

Відповідно до меморандуму, сторони пообіцяли поважати незалежність, суверенітет та кордони України, не порушувати їх, а також не застосовувати проти України зброю. Росія всі ці зобов’язання порушила, почавши війну на Донбасі та анексувавши Крим.