Виконувач обов'язків директора ДБР Олексій Сухачов в ефірі телеканалу "Дом" розповів, що днями відомство проводило координаційну нараду з керівництвом слідчого управління.

Читайте також Схема проти армії: скільки втратила Україна через справу "Кузні на Рибальському"

Справа постачання армії техніки низької якості

Сухачов назвав терміни завершення розслідування щодо постачання у ЗСУ техніки низької якості.

Для себе визначили терміни закінчення досудового розслідування – 1 листопада 2021 року. Далі відбуватиметься ознайомлення всіх сторін з матеріалами кримінального провадження й справа буде направлена до суду,
– зазначив тимчасовий глава ДБР.

Він наголосив, що викриття злочинів щодо розкрадань в оборонній сфері для ДБР є одним із важливих напрямків протидії організованій злочинності та корупції, зокрема в Міністерстві оборони.

Інші схожі розслідування ДБР

  • Наразі слідчі відомства здійснюють розслідування у 328 подібних кримінальних провадженнях.
  • Лише протягом 2021 року оголосили 17 підозр військовим та людям, які беруть учать у використанні бюджетних грошей.
  • 16 обвинувальних актів направили до суду, вже винесено 3 обвинувальні вироки.

За словами Сухачова, найбільш кричущими кримінальними злочинами ДБР вважає

  • будівництво бойових десантно-штурмових кораблів на "Кузні на Рибальському",
  • купівлю медичних автомобілів марки "Богдан",
  • закупку снайперських систем.

"Була змова чиновників Міноборони та виконавців контрактів. У розпорядженні слідства є фактичні дані, які стали основою підозр, що були висунуті колишнім топчиновникам та чинному керівнику одного із підприємств", – зазначив глава відомства.

Справа "Кузні на Рибальському"

Коментуючи справу "Кузні на Рибальському", Сухачов зауважив, що вона стала певним викликом. Будівництво кораблів планувалось ще з 2015 року, проєкт за свої гроші розробило Миколаївське державне конструкторське бюро.

Але через небажання або, можливо, з причин відстоювання інтересів інших осіб і проєкт, і державний контракт виконувало ПАТ "Кузня на Рибальському,
– розповів він.

Наразі Міноборони не може провести повноцінні випробування кораблів, оскільки їх технічні показники не відповідають тим вимогам, які заклало відомство.

При спробі провести випробування одного з них відбулось загоряння двигуна, швидкісні режими також не витримуються, і це – за умови відсутності на кораблі навантаження – особового складу з озброєнням.

Виконувач обов'язків директора ДБР зазначив, що ці кораблі не можуть прийняти на озброєння військово-морських сил. Це підтверджують і судові експертизи, які проводили науково-дослідні інститути Міністерства юстиції із залученням інженерів Миколаївського державного конструкторського бюро.

У "Кузні на Рибальському" вже відреагували

Реакція на відповідні заяви вже з'явилася на офіційному сайті підприємства. Там зазначили, що ДБР нібито маніпулює інформацією про стан будівництва військових катерів класу "Кентавр". Його висловлювання у "Кузні на Рибальському" розцінюють як політичний тиск. Водночас у підприємстві стверджують, що ДБР "тероризує завод, перешкоджає діяльності, проводить протиправні обшуки та блокує виробництво суден для ЗСУ".

На що ще звернули увагу

  • Там пояснили, чому державне замовлення виконувало їхнє підприємство, а не державне. Мовляв, єдиною альтернативою міг бути "Дослідно-конструкторський центр кораблебудування". Проте там не мають відповідних потужностей для будівництва катерів.
  • У заяві обурилися й тим, що представник ДБР не згадав, про те, що "Кузня на Рибальському" розробила свій проєкт ініціативно за свої гроші – як і згадане конструкторське бюро з Миколаєва.
  • Спростували у підприємстві й загорання під час державних випробувань. Там запевнили, що такого взагалі ніколи не було, а державні випробування навіть взагалі не призначені.
  • Також у "Кузні" заявили, що у ДБР замовчують факти, які стосуються відмови постачальників постачати спеціалізоване обладнання. Водночас наголосили, що Міністерсту оборони закидають затягування організації державних випробуваннь.

"Колектив заводу вимагає вибачень і спростувань від Олексія Сухачова та залишає за собою право подати до суду проти в.о. директора ДБР за публічні маніпуляції, які завдають репутаційної шкоди українському оборонному підприємству", – підсумували у повідомленні.