Столтенберг якраз 20 квітня прибув з офіційним візитом до Києва. Про перебіг саміту – читайте у матеріалі 24 Каналу.

Дивіться також До Києва прибув генсек НАТО Столтенберг: деталі першого візиту з 24 лютого 2022 року

Мета саміту – повоєнне відновлення

Як розповів спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук, у фокусі уваги саміту – забезпечення захисту населення, повернення до життя деокупованих територій та повоєнне відновлення.

"Говорили як про відбудову, так і розвиток українських регіонів. Наше завдання – побудова сильної й успішної України", – підкреслив він.

Що сказав Володимир Зеленський

Український лідер також взяв слово. Він сказав, що цей саміт відкриває новий рівень взаємодії з громадами та регіонами України та інших держав-партнерів. Зеленський окремо привітав на заході Єнса Столтенберга та інших представників і представниць європейських інституцій.

Український народ став на захист своєї держави. Народ, який вміє спільно діяти заради національного блага, який вміє захищати свої інтереси. Народ, чия національна безпека починається з розуміння, що кожна громада має жити гідно. Такий народ має перевагу у війні,
– пояснив президент.

Він подякував українським громадам, які у взаємодії з державою допомагають наближати перемогу.

"Кожен громадянин важливий. Кожен і кожна. І завдяки такому підходу замість руїн, які принесла Росія, ми всюди відбудуємо життя. Українське та справжнє життя, в якому поважають кожну людину", – підсумував Зеленський.

Головні тези з виступу Єнса Столтенберга

Генеральний секретар НАТО у своєму виступі сказав:

  • токсична російська агресія буде зупинена;
  • НАТО допомагатиме Україні, до повного приведення ЗСУ до стандартів Альянсу;
  • Україна вже отримала 150 мільярда фінансової допомоги;
  • майбутнє України в НАТО – всі члени Альянсу згодні з цим.

Ми готуємо підтримку, яка змінить обстановку на фронті. Альянс підтримує Україну десятками мільярдами євро,
– додав Столтенберг.

Він зазначив, що сьогодні, 20 квітня, відвідав Бучу і був щиро вражений тим, що побачив. Мовиться про жахливі докази воєнних злочинів Росії, вчинених проти цивільного населення.

Харківський міський голова Ігор Терехов також був присутній на саміті. Він зазначив, що чи не з першого дня обстрілів почали підготовчі роботи по відбудові Харкова.

"І навіть протягом минулого року, коли місто страждало від щоденних обстрілів, відновили близько 200 будинків. Відбудова житла, соціальної сфери, об'єктів інфраструктури – це наш пріоритет і на цей рік", – пояснив Терехов.

Він додав, що ще однією важливою темою саміту було гуманітарне розмінування. Президент України Володимир Зеленський вважає позбавлення країни від мін, снарядів, що не розірвалися, та іншого вибухонебезпечного російського мотлоху одним з пріоритетів роботи на найближчий час.


Мер Харкова на саміті/ Фото з телеграму Ігоря Терехова

Додамо, що за результатами саміту заплановано підписання підсумкової Декларації й низки угод про партнерство на муніципальному рівні. Також планується підписання угоди про вступ України в систему Механізму цивільного захисту ЄС, а також презентують концепцію Регіонального офісу міжнародного співробітництва.