Після втрати голосу в міжнародній організації Росія відмовилася сплачувати щорічні внески до ПАРЄ. Так, за 5 років у країни набіг чималий борг перед нею. Проте країну-агресора повернули до ПАРЄ без зобов’язань щодо повернення коштів. Про те, що кошти за 2019 рік вже внесені, ТСН повідомили у прес-службі ПАРЄ.

Дивіться також: Парубій скасував запрошення спостерігачам від ПАРЄ на парламентські вибори: що відомо

Підтверджую вам, що Росія внесла свій внесок до бюджету Ради Європи,
– сказав речник Даніель Хольтген.

Відповідаючи на питання, чи буде Росія виплачувати Раді Європи заборгованість за 2017-2018 роки, офіційна представниця МЗС Росії Марія Захарова запевнила, що всі фінансові зобов’язання РФ будуть виконані.

Повноваження російської делегації були підтверджені у повному обсязі. Є всі умови для вирішення питань заборгованості перед Радою Європи. Загалом російські зобов'язання будуть виконані,
– пообіцяла Захарова.

Як Росію повернули до ПАРЄ?

Більшістю голосів євродепутатів в ніч на 25 червня. Так, країну-агресора повернули не зважаючи на те, що у березні минула 5 річниця анексії українського Криму і вже стільки ж триває війна на Донбасі.

Проти повернення Росії до ПАРЄ проголосували повним складом лише делегації України та Грузії.

Росія ПАРЄ країна
Хто голосував за повернення Росії до ПАРЄ: список країн

Чому Росію взагалі виключали з ПАРЄ?

Через її агресію стосовно України. Зокрема, – через анексію Криму. П’ять років російські лобісти намагалися повернути країну в ПАРЄ, проте Україна блокувала ці спроби. Тепер же російська делегація може, як нічого й не було, брати участь у засіданнях і голосувати.