Про це йдеться у спільній заяві двох об'єднань, опублікованій на сторінці СМПУ у фейсбуці.

Дивіться також Повне блокування КПП та розсипане зерно: що відбувається на кордоні із Польщею

Молочники України та Польщі заявляють про свою підтримку початку переговорів між урядами України та Польщі з метою врегулювання цієї ситуації та укладення відповідних угод.

Як зазначається у заяві, цього тижня переговори міністра агрополітики та продовольства України Миколи Сольського та міністра сільського господарства та розвитку села Польщі Чеслава Секерського стосовно цього питання продовжаться.


Спільна заява молочників України та Польщі / Документ СМПУ

"Ми, представники молочних галузей двох країн, просимо врахувати спільну позицію наших галузевих організацій, що представляють інтереси компаній молочної галузі. Ми добре знаємо про ті труднощі, з якими стикаються зараз як українські фермери, змушені працювати в умовах війни, так і польські фермери, які відчувають постійний тиск через надто високі екологічні та інші обмежуючі вимоги, що вводилися в рамках спільної сільськогосподарської політики (Common Agricultural Policy, CAP) останніми роками”, – йдеться у документі.

Ми знаємо також, що польські фермери перебувають під тиском досить безвідповідальних політичних сил, які використовують невдоволення польських фермерів, які зазнають значних збитків, викликаних непродуманими регуляторними вимогами. І це проблема не тільки польських, а й інших фермерів ЄС, що підтверджує хвиля протестів, яка розгорнулася зараз в Європі,
– зазначається у заяві.

Також представники спілок наголошують, що нарікання на надмірне надходження української молочної продукції на ринок Польщі абсолютно неправомірне, адже, як і в попередні роки, польський молочний експорт в Україну впʼятеро перевищує український молочний експорт до Польщі.

Також у зверненні нагадують, що питання стосовно торгівлі молочною продукцією торік вже розглядалося урядами обох країн. Тоді ухвалили рішення виключити молочну продукцію зі списків торгових обмежень. З того часу баланс торгівлі молочною продукцією "практично не змінився, а загальна ситуація загострилася".

"Ми звертаємося до урядів України та Польщі з проханням врахувати особливості торгівлі молочною продукцією між нашими країнами. Бажання як українських, так і польських молочарів – якнайскоріше відновити безперешкодну торгівлю, для налагодження якої обидві країни працювали роками. Це відповідатиме інтересам молочних галузей як України, так і Польщі", – наголошують підприємці.