Відповідну інформацію розповів заступник начальника – начальник мобілізаційного відділення Дарницького районного у місті Києві Територіального центру комплектування та соціальної підтримки Володимир Новосядлий. Він також пояснив, що роблять у випадку, якщо людина відмовляється їхати у ТЦК.
Дивіться також "Для аналізу конфліктів": працівники ТЦК на Львівщині почнуть використовувати бодікамери
Чому ТЦК та СП не мають права затримувати людей на вулицях
Військовий відповів на питання, чи мають право працівники військкомату забирати людину до ТЦК та СП з вулиці.
Представники ТЦК можуть пропонувати особі або пройти, або проїхати, щоб уточнити тут і зараз облікові дані в ТЦК. Питання щодо затримання осіб належить до компетенції Національної поліції,
– заявив Новосядлий.
За його словами, якщо особа відмовляється проїхати у військкомат та ухиляється від призову, то працівники ТЦК та СП викликають поліцію або ж представники ТЦК спільно з поліцією працюють. Начальник мобілізаційного відділення Дарницького районного у місті Києві ТЦК та СП розповів, що далі:
- складають протоколи про те чи інше порушення, яке сталося;
- затримати особу може поліція в рамках адміністративного затримання. Законодавство не надає ТЦК та СП таких повноважень.
А взагалі ніхто нікого нікуди не повинен тягнути. У свідомості кожного громадянина має бути розуміння того, що потрібно виконувати свої обов'язки. У нас вже майже два роки минуло від початку повномасштабного вторгнення, але велика кількість осіб досі не уточнили свої дані,
– заявив військовий.
Він сказав, що займатися розшуковими діями і якось витягувати громадянина з квартири, роботи чи іншого місця – це не задача ТЦК та СП. Володимир Новосядлий підсумував, що обов'язок громадянина – прийти й уточнити свої дані.
"Якщо він не підлягає мобілізації, то нехай надасть необхідні документи", – додав Володимир Новосядлий.
Дивіться також Оновлений законопроєкт про мобілізацію: все про документ, який подали у Раду
Які зміни щодо вручення повісток передбачає новий проєкт закону
- 30 січня Кабмін зареєстрував у Раді новий законопроєкт про мобілізацію № 10449. Він передбачає зміни у питанні вручення повісток. Зокрема, їх зможуть надсилати через електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного та резервіста.
- Щодо поліції, то вони далі мають право вимагати у чоловіків від 18 до 60 років військово-обліковий документ разом з паспортом.
- Окрім того, у документі мовиться, що міські адміністрації та місцеві органи влади "забезпечують прибуття" призовників у ТЦК.
- До речі, після того, як закон вступить в дію, військовозобов'язаний повинен зареєструвати електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста, оновити дані протягом 60 днів, пройти медичний огляд для визначення придатності до військової служби.