Про це заявив відомий український правозахисник адвокат Богдан Хаустов, пишуть "Коментарі".
"Чиновник розраховує, що громадськість рано чи пізно втомиться і через два-три тижні це вже нікому не буде потрібно. Згадайте "Кінг Кепітал" або "Еліта Центр". Але в кожному разі розголос процесу необхідний", — вважає юрист.
За його словами, на тлі новин із фронту українські чиновники зараз розраховують залишитися зі своїми скандалами на другому плані. І тому публічні акції протесту не так ефективні.
"Проблема з чиновниками в тому, що у нас зараз йде війна. І кожен день є загиблі. Тому звинувачення на адресу чиновників, факти корупції, на яких вони трапляються, публічні акції — це все якось відходить на другий план. І у силовиків теж. Тобто зараз пікети, акції протесту втратили колишню ефективність. Будь-який чиновник розуміє, що акція зібралася і акція розійшлася. Є Кримінальний кодекс, і є громадськість", — каже Богдан Хаустов.
Нагадаємо, жителі Запоріжжя, які купили квартири в будинку, який будувала сімейна компанія глави "Укрзалізниці" Олександра Завгороднього, вимагають у чиновника завершити будівництво об'єкта. Більше двох десятків сімей звернулися з відкритим листом до прем'єр-міністра Арсенія Яценюка з проханням взяти проблему під особистий контроль. За словами постраждалих, з вини компанії ТОВ "Сферастрой-Інвест", що належить родині Олександра Завгороднього, вони залишилися без обіцяних квартир і без заощаджень.
Жертви забудовників пропонують главі "Укрзалізниці" взяти участь у завершенні будівництва, розраховуючи на його співчуття.
Керуючий партнер, керівник практики будівельного права ЮФ "ConstructiveLawyers", президент ВГО "Асоціація допомоги постраждалим інвесторам» Олексій Гончарук вважає, що єдиний шанс для жителів Запоріжжя, які довірили заощадження компанії-забудовнику, це домагатися відкриття кримінального провадження про шахрайство.
"Це єдиний механізм, який можливо теоретично можна було б використовувати для того, щоб люди отримали компенсацію від забудовника. Але я в це не вірю, оскільки прецедентів подібних в Україні я не знаю. Тому це скоріше теоретична можливість, ніж практична", — констатував юрист.