Президент ухвалив на підставі поданих йому документів і особистої бесіди з Хогефельд. Попереднє прохання про помилування, яке також було відхилено, вона направила главі держави в 2007 році.

53-річна Біргіт Хогефельд належить до третього покоління "Фракції Червоної Армії", що діяв у 80-90-х роках. Жертвами їх замахів стали, за деякими даними, голова Deutsche Bank Альфред Херрхаузен, який підірвався на бомбі в 1989 році, і глава Відомства з управління державною власністю Детлев Карстен Роведдер, вбитий в 1991-му.

Сама Біргіт Хогефельд була затримана в 1993 році бійцями поліцейського спецназу на вокзалі Бад Кляйна в Мекленбурзі. У 1996 році Бриг Хогефельд була засуджена до довічного ув'язнення за вбивства і замахи на вбивства. В ході процесу вона публічно закликала RAF до саморозпуску.

У 2008 році суд Франкфурта постановив, що Біргіт Хогефельд повинна провести у в'язниці мінімум 18 років перед тим, як вимагати перегляду довічного вироку. Починаючи з літа 2009 року, Хогефельд отримала можливість щоденно залишати в'язниці з умовою, що ночувати вона як і раніше буде в камері. За деякими даними, Хогефельд влаштувалася вільнонайманою в регіоні Рейн-Майн.