Володимир Зеленський закидав своєму опоненту Петру Порошенку під час дебатів на НСК "Олімпійському", що чинний президент забрав найголовніше в українців – час у п’ять років. Проте про перспективи своєї політики на цей термін, так й не пояснив.
Читайте також: "Сюрпризи" для гаранта: з якими викликами зіштовхнеться новообраний президент Зеленський
Найкращий сценарій
Такий розвиток подій не зовсім схожий на його серіал-утопію "Слуга народу". Та й справдиться він, якщо Зеленський-шоумен нарешті покаже себе менеджером, на що так сподіваються його прихильники.
Якщо він увімкне режим продюсера, то ми дізнаємося про нього з іншої сторони,
– стверджує політолог Петро Охотін.
Тоді буде можливе оновлення антикорупційних органів, якими ймовірно керуватимуть експерти-антикорупціонери з його команди. Зеленський може спробувати нарешті унезалежнити судову владу. І швидко виконати обіцяне – почати саджати корупціонерів.
Експерти стверджують, щоб завершити війну, він може піти на переговори з Путіним. Проте це відбудеться так само, як збирався дебатувати – на своїх умовах. Сам він хоче залучити до перемовин підписантів Будапештського меморандуму. Такі плани схвалюють і на Заході.
Україна і Росія повинні вести прямі переговори. Тому, я вважаю, що його бажання поговорити з Путіним – це хороша, а не погана річ,
– розповів спецпредставник США з питань України Курт Волкер.
У чому Зеленський точно матиме успіхи – це інформаційна війна. Новообраний президент може знайти спільну мову з тими, хто лишився на окупованих територіях. Так само, як під президентську кампанію його команда залучила через соціальні мережі рекордну аудиторію.
"Ми будемо робити дуже потужну інформаційну війну з приводу того, щоб закінчити вогонь на Донбасі", – заявив переможець президентських перегонів Володимир Зеленський.
Володимир Зеленський
В економіці Зеленському не уникнути питання виплати боргів. В його штабі переконують, що співпрацю з МВФ продовжать у будь-якому випадку.
У нас державний бюджет дуже залежний від зовнішньої фінансової підтримки та ринків капіталу, які теж дивляться на прогрес нашої співпраці з МВФ,
– пояснив радник Володимира Зеленського Олександр Данилюк.
Експерти пророкують стрімкі, але не дуже масштабні реформи на початку каденції. Аби швидко задовольнити запит на зміни, який і забезпечив йому рекордні для президентських виборів в Україні 73%. Проте тепер йому вже точно доведеться визначатися з напрямком руху.
Найгірший сценарій
Експерти стверджують, що песимістичний сценарій ближчий до реальності, але це ще не апокаліпсис. Втрати безвізового режиму та повороту на Росію у ньому не буде. Адже суспільний запит, на якому Зеленський виграв вибори, цього не допустить.
В цьому сценарії Зеленський продовжить іти стежкою протоптаною попередником. Головні рішення за нього будуть ухвалювати люди з його адміністрації. Частину посад в якій можуть зайняти члени групи олігарха Ігоря Коломойського, який пообіцяв повернутися у травні 2019 року.
Ігор Коломойський
Радикальних реформ і подолання епохи бідності, яке кандидат обіцяв на білбордах, в цьому сценарії не буде. Для втілення будь-яких мрій з передвиборчої програми Зеленському потрібна буде лояльна більшість в парламенті. Тож в його оточенні подумують перезавантажити Раду за допомогою дострокових виборів.
Читайте також: Євроінтеграція і новий президент Зеленський: як перевірити, що все іде за планом
Соціологічні опитування прогнозують партії "Слуга народу" найбільшу серед усіх політсил підтримку – 26%. Завадити цьому може хіба що ЦВК. Там на думку "Зе-команди" навмисно затягують з оголошенням результатів.
Вони хочуть, щоб інавгурація була після 27 травня, щоб у президента Зеленського не було навіть можливості думати про розпуск Верховної Ради,
– розповів переможець президентських перегонів Володимир Зеленський.
Експерти вважають, що оголошення імпічменту Зеленському за рік, про який мріє Петро Порошенко, не буде. Наразі усі вони у своїх прогнозах дуже обережні, бо чекають на заяви Зеленського та перші кадрові призначення.