На ці та не тільки питання Сміт відповідає у власних мемуарах "Will". Разом з Марком Менсоном, автором бестселера "Витончене мистецтво забивати на все", актор подорожує у часі, згадуючи дитинство, дорослішання, миті щастя та негараздів.

Читайте також WILL: автобіографія Вілла Сміта – незабаром українською

Сповідь зірки складається з 21 розділу, кожен з яких містить у собі спогади про якийсь з періодів життя Сміта. У пролозі він соромиться дитячих страхів та в деяких моментах навіть викликає огиду. В епілозі ж актор попри страх згадує, як у 50-й день народження він стрибнув прямісінько в "грандіозну прірву" – самий центр Гранд-Каньйону.

Важливо Оскар, Золотий глобус і все, що варто знати про перемоги головних кіноподій 2021 року

Протягом всіх розділів можна побачити, як з боязкого хлопця Сміт перетворюється на дорослого та впевненого у собі чоловіка. Проте навіть зараз він й досі відчуває провину перед мамою за те, що не зміг захистити її від "батькової люті".

Усе чого я відтоді досягнув – нагороди та відзнаки, світло прожекторів і слава, усі мої кінострічки та ролі, – частково було спробою вибачитися перед мамою за те, що того дня я нічого не вдіяв. За те, що не захистив її – підкреслює кінозірка.

Вілл Сміт, мемуари, кіно, актор, США

У книжці "Will" розповідь актора ілюструють кольорові та чорно-білі світлини / Фото Валентини Поліщук, 24 канал

Однак Вілл наголошує, що страх зробив його "надзвичайно чутливим до кожної дрібниці" та допоміг глибше відчувати емоції довкілля – гнів людей, їхню радість і смуток.

Завдяки такому вмінню йому тепер простіше розуміти власних кіногероїв, їхні наміри та бажання. На думку Сміта, саме набута емпатія допомогла йому зійти на кінематографічний небосхил.

Страхи породжують бажання, а бажання спонукають до дій, і саме на основі таких дій і реакцій на них і народжуються найяскравіші кінематографічні персонажі, – пояснює він.

Сміт мотивує читачів не боятися мріяти та змінюватися, а також бути відкритими до культурного різноманіття, всього нового.

Хоч якою буде ваша мета – скласти іспит і вступити до коледжу, стати одним із найуспішніших у світі реперів або виконувати ролі у голлівудських блокбастерах, – у будь-якому з випадків цю грандіозну, здавалося б, недосяжну мету можна розбити на маленькі посильні кроки – крихітні “цеглинки”, з яких і складається гігантська стіна, – запевняє Вілл Сміт.

Дивіться відео:

30 листопада Видання The New York Times опублікувало 10 найкращих мистецьких та наукових книг, які вийшли у світ у 2021 році. У них, зокрема, автори підіймають теми боротьби з бідністю, наркотичною залежністю, расовою дискримінацією.

10 найкращих книжок 2021 за версією The New York Times

  • "Якими гарними ми були", Імболо Мбу;
  • "Близькість", Кеті Кітамура;
  • "Любовні пісні W.E.B. Du Bois", Оноре Фанон Джефферс;
  • "Ніхто не говорить про це", Патрісія Локвуд;
  • "Коли ми перестаємо розуміти світ", Бенджамін Лабатут;
  • "Копенгагенська трилогія: Дитинство; Молодість; Залежність", Туве Дітлевсен;
  • "Як передається слово: розплата з історією рабства в Америці", Клінт Сміт;
  • "Невидима дитина: бідність, виживання та надія в американському місті", Дасані Коутс;
  • "На десяте червня", Аннетт Гордон-Рід;
  • "Червона комета: коротке життя та яскраве мистецтво Сильвії Плат", Хізер Плат.