Про перспективи такого переходу Андрій Таран розповів у Верховній Раді під час традиційної години запитань до уряду, повідомляє 24 канал.

До слова Україна готова до наступу Росії з Півдня, – міністр оборони Таран

Нинішня система змішаного комплектування ЗСУ в найближчі роки буде збережена. Передовсім це пов'язано з недосконалістю системи підготовки військового резерву на етапах від навчання в загальнооствітній школі до безпосереднього комплектування резерву,
– пояснив міністр.

Він заявив, що Україна за нинішніх умов не може повністю відмовитися від строкової військової служби. Усе через те, що вона наразі є основним джерелом військової підготовки громадян і накопичення військового резерву.

Голова Міноборони зауважив, що крім Збройних сил, призов здійснюється й до інших військових формувань – Держприкордонслужби, Нацгвардії і Державної спеціальної служби транспорту.

"Зараз уже підготовлено законопроєкт про територіальну оборону, що в перспективі дозволить, я сподіваюся, перейти нарешті до контрактної моделі комплектування Збройних сил і зміцнити зв'язки між суспільством й армією", – наголосив Андрій Таран.

Він також підкреслив, що нині близько 17% строковиків після проходження служби схвалюють рішення про її продовження й підписують контракт.

Контрактна армія в Україні: коротко

  • Як не дивно, цей перехід почався ще в часи президентства Віктора Януковича, якого згодом суд визнає державним зрадником.
  • Після Януковича ні Петро Порошенко, ні Володимир Зеленський від цієї ідеї не відмовилися. Втім початок війни з Росією суттєво затягнув процес переходу.
  • Особливість контрактної армії в тому, що це фактично професійна армія. Тобто військові отримують за це матеріальну винагороду.
  • Станом на 2020 рік мінімальна зарплата у війську становить 7 тисяч гривень. Втім за різних обставин вона може бути й значно вищою.