Прогнози про дружбу Трампа і Путіна не виправдалися, – експерт
Дональд Трамп у свої перші 100 днів продемонстрував глобальне типове республіканське лідерство, яке полягає, в тому числі, і в участі у військових конфліктах. Президент США дуже жорстко ввійшов у питання безпеки у світі. Зокрема, у Сирії.
Таку думку сайту "24" висловив директор аналітичного центру "Політика" Микола Давидюк, коментуючи заяву Білого дому про те, що одним з досягнень Дональда Трампа є "ізоляція Сирії і Росії в ООН".
Читайте також: Трампом по Путіну: як удари США по Сирії вплинуть на світ і Росію
Як відзначає експерт, для багатьох критиків Трампа така поведінка була дуже неочікуваною. Всі думали, що перший, з ким він зустрінеться, буде Путін.
В той же час ми бачимо, що Дональд Трамп провів досить теплу зустріч з прем’єром Великобританії Терезою Мей, прем'єр-міністром Японії Сіндзо Абе, головою Китаю Сі Цзіньпіном, з канцлером Німеччини Ангелою Меркель. Але не з Путіним. І зустріч з російським президентом можлива тільки через місяць. І при цьому президент США уже завдав удару по російській базі в Сирії,
– зауважив політолог.
Тому, говорить Микола Давидюк, вже можна відзначити, що прогнози про те, що Трамп стане найкращим другом Путіна і проросійським президентом, не виправдалися. Навпаки він блокує Росію в ООН, завдає реальні військові удари по її базах у Сирії.
При цьому, як вважає політолог, не потрібно перебільшувати той факт, що між Трампом і Петром Порошенком існує непорозуміння через начебто підтримку Україною під час виборів президента США Гіларі Клінтон. За його словами, Порошенко публічно не підтримував Гіларі Клінтон, на відміну від деяких українських урядовців і політиків. Він запропонував зустріч обом кандидатам у президенти США, що було мудро.
"Трамп уже вийшов з виборчого періоду. Навіть із сенатором Джоном Маккейном, який його відкрито не підтримував, уже спілкується. Вочевидь, президент США – вище цієї виборчої схватки, і це не відіб’ється на стосунках з Україною. Трамп мислить категоріями політичного успіху. Тому, якщо і є якісь образи на наших політиків, то вони не зіграють важливу роль", – переконаний Микола Давидюк.
Нагадаємо, прес-служба Білого дому опублікувала матеріал під назвою "100 днів безпеки і захищеності президента Трампа". Зокрема, однією із заслуг Трампа на посту президента США вказується "подальша ізоляція" Росії і Сирії в ООН завдяки "успішній дипломатії" з головою Китаю Сі Цзіньпіном.