Дії окупаційних "правоохоронців" кваліфікували як незаконне позбавлення волі. Досудове розслідування здійснюватиме саме прокуратура Криму та Севастополя.
До теми До річниці "референдуму": в окупованому Криму впіймали українського "шпигуна"
"Санкція статті передбачає покарання у вигляді обмеження волі на строк до 5 років або позбавленням волі на той самий строк", – наголосили у прокуратурі.
Позиція МЗС України
Джерело: Пресслужба МЗС України
Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест через незаконне затримання Владислава Єсипенка. Так засудили дії російських силовиків та запевнили, що вони є неприпустимими.
Незаконне затримання українського громадянина та усі подальші дії російської окупаційної адміністрації стали черговим прикладом політичного переслідування незгідних зі спробою анексії Криму та тиску на свободу слова,
– зазначили у відомстві.
У МЗС вимагають, аби Росія надала інформацію про місцеперебування та стан здоров'я Владислава Єсипенка, а також допустила до нього незалежних адвокатів.
"Закликаємо РФ припинити гоніння і політичні переслідування українців у тимчасово окупованому Криму, негайно звільнити Владислава Єсипенка та усіх незаконно утримуваних нею громадян України", – підсумували у міністерстві.
Затримання журналіста у Криму: що відомо
- Журналіста затримали ще 10 березня, але відомо про це стало лише 16 березня. Російські силовики звинуватили Єсипенка у тому, що він нібито збирав інформацію "в інтересах спецслужб України".
- За їхніми словами, журналіст "здійснював фото- й відеофіксацію місцевості, об'єктів життєзабезпечення і місць масового перебування людей на території Криму".
- Згодом у ФСБ Росії взагалі запевнили, що Єсипенко начебто сам зізнався у співпраці з українською розвідкою.
- Водночас українська розвідка прокоментувала це так, що ФСБ створює потрібний Кремлю фон для "святкування" роковин окупації півострова.
- Також йому приписують зберігання у своєму автомобілі саморобного вибухового пристрою.