Політолог Олег Лісний зауважив 24 Каналу, що Путіну було дуже не весело і це зовсім не схоже на того диктатора, який був ще 2 роки тому. Партнери очікували ескалації через ситуацію на Курщині, але цього не сталося.

Не пропустіть Приниження для Путіна: CNN проаналізували прорив у Курську область

Путін перед вибором

"Усі очікували, що Путін одразу схопиться за свою ядерну "палицю" та буде нею усіх лякати. Ні, він схопився за папірець, читав його й усім було сумно", – сказав політолог.

На його думку, Путіну, який дуже любить символізм, зараз мало б бути непереливки, адже один Курськ диктатор вже втратив. Мовиться про підводний човен Курськ, який затонув у серпні 2000 року. Та й загалом серпень завжди був невдалим місяцем для Російської імперії.

Путін як "великий історик" чудово знає це, тому такий невеселий і тому не може ухвалити рішення. Щодо підводного човна "Курськ" довго не ухвалювали рішення, поки там всі не загинули. Так само може бути і з Курщиною – поки вона не "потоне" Путін думатиме, що воно вирішиться,
– наголосив політолог.

Що відомо про аварію "Курська"

У серпні 2000 року російський атомний підводний корабель "Курськ" був на навчаннях у Баренцевому морі. Причиною аварії став вибух практичної торпеди та судно пішло на дно.

Частина екіпажу загинула одразу, частина змогла вижити. Але через те, що Росія тягнула з пошуками та не дозволила одразу іншим країнам допомогти – решта екіпажу також загинула.

Водночас Путін, який тоді був у відпустці, навіть не перервав її. Поведінка диктатора викликала шквал критики в його бік.

Нині авторитет Путіна спирається на медійну машину Росії, яка своєю чергою намагається приглушити інформацію щодо Курщини. Поки це працює, але очільнику Кремля все одно треба ухвалювати рішення: або перекидати туди війська із території України, або удати, що нічого не відбувається, та втрачати території.

"З огляду на те, як поводить себе Путін і його генералітет – рішення літає десь між "вежами". Його ще немає", – підсумував політолог.