Про це розповіла кореспондентка 24 каналу у прямому ефірі.
Читайте також: Доступ ГПУ до телефону журналістки "Схем": Луценко запропонував Седлецькій зустрітися
Депутати Верховної Ради обурилися дозволом ГПУ на прослуховування телефонів журналістів програми "Схеми" Наталії Седлецької. Вони вважають такі дії неприпустимими.
З моєї точки зору, це рішення суперечить міжнародним стандартам і принципам у сфері свободи слова. Адже журналіст має право зберігати свої джерела. Це безпосередньо намагання знайти щось на "території" журналіста, щоб мати їх на гачку,
– зазначила депутатка від БПП Світлана Заліщук.
"Мета є інша, яка не пов’язана зі слідством – встановити місцеперебування та коло спілкування журналістки. Це ніяк не відноситься до слідства і така практика неприпустима", – сказав депутат від БПП Павло Різаненко.
Варто зазначити, що навіть депутати, які підписали звернення до Генпрокурора і мають з ним зустрітися, не до кінця розуміють ситуацію. Адже частина із них говорить, що закон про інформацію дозволяє журналісту не відкривати слідству своїх інформаторів, а інша частина вважає, що якщо йдеться про кримінальне провадження, то журналіст зобов’язаний розкривати дані.
Законодавство чітко каже, що по всім злочинам свідки повинні співпрацювати зі слідством,
– додав депутат Різаненко.
За словами членкині комітету ВР з питань свободи слова та інформаційної політики Ольги Червакової, журналістка програми «Схем»» має розкрити свої джерела перед судом, але перед слідством вона не зобов’язана це робити.
Зазначимо, що цю ситуацію розглянуть і на Профільному комітеті свободи слова. Коли це точно буде невідомо. Але туди повинні запросити і саму журналістку Наталію Седлецьку.
Нагадаємо, 27 серпня Печерський районний суд Києва на вимогу ГПУ дав дозвіл отримати від провайдера інформацію з телефону керівниці програми журналістських розслідувань "Схеми". В ухвалі йдеться про надання доступу слідства до дзвінків та смс-повідомлень журналістки Наталії Седлецької протягом 17 місяців.