У ніч проти 18 травня в Бішкеку спалахнули заворушення з вимогою запобігати збільшенню кількості мігрантів. Ще ввечері напередодні в центрі зібралося кількасот місцевих жителів у центрі міста – здебільшого віком від 18 до 25 років.
Дивіться також Зв'язки з мафією та скандальні заяви про війну: хто такий Роберт Фіцо і що говорив про Україну
Протести в Киргизстані: мотиви та постраждалі
Уряд Киргизстану зазначає, що загалом постраждало 29 осіб і нібито серед них немає іноземців. Однак об'єктами нападу стали гуртожитки з іноземними студентами, зокрема з Пакистану, Індії та Бангладеш. У посольстві Пакистану повідомили, що було поранено 15 людей. Інформація про загиблих не підтвердилася.
Міністерство закордонних справ Киргизстану провело зустріч із пакистанським послом після цього. У відомстві наголосили, що правоохоронні органи роблять усе можливе, аби забезпечити порядок та запобігти протиправним діям.
Кабмін Киргизстану рішуче засуджує спроби розпалювання міжнаціонального конфлікту та хаосу. Інформація про насильство та вбивства іноземних студентів у міжнародній пресі є неправдивою. Правоохоронні органи ретельно з'ясовують усі обставини порушення законодавства. Усіх винних ідентифікують та притягнуть до відповідальності.
Водночас киргизька влада стверджує, що проблема нелегальної міграції справді існує, останніми місяцями вживають заходів, аби її вирішувати. У Бішкеку заявляють, що до 50 нелегальних мігрантів відповідні служби щодня виявляють у країні та роблять усе для їхнього випровадження.
Нічні протести в столиці Киргизстану: дивіться відео АКИ-TV
Згідно з офіційною статистикою, більшість іноземців, які порушують закон, є громадянами Пакистану та Бангладеш. З-поміж них близько 1,5 тисячі людей із Пакистану та близько тисячі з Бангладеш вже повернули додому.
Дивіться також "Мирний план" Сі – Путіна: чому знову заговорили про "корейський сценарій" щодо України
- Не так давно уряд Киргизстану збільшив на 50% квоту на 2024 рік щодо залучення іноземної робочої сили. Влада констатувала, що в країні не вистачає робочої сили в будівельній і швейній промисловостях.
- Крім того, під час протестів проти 18 травня посольства Індії та Бангладеш закликали студентів, що живуть у гуртожитках, біля яких мітингували місцеві жителі, – залишатися вдома та не виходити на вулицю.