Протести на підтримку російського опозиціонера Олексія Навального влаштували одразу у декількох містах Росії. Детальніше – у матеріалі журналістів 24 каналу.

До теми Снігові бої та сутички біля СІЗО: як Росія протестувала за Навального – фото, відео

Справи проти мітингувальників

Там вже почали розслідування щодо сутичок з поліцією 23 січня за трьома статтями:

  • застосування насильства до представника влади;
  • хуліганство;
  • навмисне пошкодження майна.

Кожен факт провокаційних дій щодо правоохоронців, які охороняли суспільний порядок, або прояв непокори до їхніх законних вимог, буде окремо розслідуватись і отримає відповідну правову оцінку,
– сказала представниця міністерства внутрішніх справ РФ Ірина Волк.

Затримали тисячі

На масових акціях протесту в Росії затримали понад 3 тисячі громадян. Більшість – у Москві – понад 1 тисяча. Ще пів тисячі – у Петербургу і по кілька сотень у Новосибірську, Воронежі та Нижньому Новгороді.

Зараз їм масово готують адміністративні покарання у вигляді штрафу або арешту на 14 діб. Частині ж світить карна справа. Слідчий комітет вже ініціював з десяток таких.

Правозахисники кажуть, що слід очікувати нові абсурдні вироки на кшталт – 4 роки у колонії за пластикову пляшку, якою жбурнули у бік поліції. Щоправда, цього разу погода подарувала простим росіянам ще одну зброю – сніжки.

Дивіться відео "снігових боїв" у Москві:

А от справ щодо жорсткого поводження силовиків вочевидь не буде. Адже побиття мітингувальників в Росії не вважається злочином.

Силовики побили жінку

Під час мітингів в Санкт-Петербурзі, що відбулись на підтримку опозиціонера Олексія Навального, силовик вдарив ногою в живіт демонстрантку Маргариту Юдіну. Спершу жінку госпіталізували до реанімації. Однак наразі її стан покращився.

Дивіться відео, як силовик вдарив жінку:

Прокуратура Петербурга пообіцяла розібратися з цим інцидентом. Але карної справи так ніхто і не відкрив. А от глава російської Ради з прав людини при президентові РФ взагалі не побачив нічого протизаконного у діях силовиків. Вони "абсолютно не бачать порушень". І це попри те, що соцмережі переповнені кадрами з брутальним поводженням силовиків.

До теми Як почувається жінка, яку силовик у Санкт-Петербурзі вдарив в живіт: коментар лікаря

Під роздачу попали навіть підлітки

Це нова риса російських протестів: підлітки почали активно цікавитися політикою. Напередодні в російському сегменті тікток, популярному серед 12 – 15-літніх, здійнялася ціла хвиля щодо акцій, запланованих на 23 січня.

Заклики вийти на протести набрали кілька мільйонів переглядів. А в російських школах почали погрожувати батькам і дітям, намагаючись утримати підлітків від участі у протестах.

Слідчий Комітет РФ відкрив справу проти соратників Навального. На думку силовиків, ті своїми постами у соцмережах підбурювали молодь до протиправних дій. Втім не лише багато молодих облич було помічено на акціях протесту. Чимало відомих та медійних росіян вийшли на вулиці.

В суботніх протестах в Росії взяли участь понад 110 тисяч громадян

Каталізатором народного невдоволення став фільм Навального про царську резиденцію громадянина, який анексував Крим і розв'язав агресію в Україні. Загальна площа маєтку майже 18 тисяч квадратних метрів. А вартість палацу – понад 1 мільярд доларів.

Вся ця розкіш – це суцільна велика корупційна схема на благо лише одного російського громадянина, який вже понад два десятиліття узурпує владу в Росії.

Більше про те, що відбувалося в Росії 23 січня – дивіться тут.