Про те, що відбувалося протягом 48-го дня масових протестів у Білорусі, читайте у матеріалі 24 каналу.

Важливо Масові протести в Білорусі: останні новини та що відомо – фото, відео

Мирні акції у Білорусі тривають

У різних куточках Мінська білоруси виходять на мирні акції протесту. Люди збираються на площах, у двориках, біля станцій метро. Зокрема, у "шаховому дворику" у столиці білоруси влаштували Dvor Fest . Мітингарі спілкувались між собою, співали та танцювали.

В інших дворах білоруси теж виходили на акцію протесту і скандували "Верить в себя! Верить в свои силы" та "Пора менять лысую резину".

Було велелюдно також на площі "Змін" у центрі Мнська.

Дивіться відео мирної акції у Мінську:

Мирні протести у Мінську, відео:

Білоруси влаштували фестиваль у дворі
Білоруси влаштували "фестиваль" у дворі / Фото TUT.by

Марію Колесникову залишили під вартою

Мінський міський суд вирішив залишити опозиціонерку Марію Колесникову під вартою до початку листопада.

Крім того, на адвокатку Колесникової Людмилу Казак склали 2 протоколи за "участь у несанкціонованих мітингах" та "невиконання вимог правоохоронців".

Масові протести студентів

У Мінську понад 100 студентів Білоруського держуніверситету влаштували сидячий протест біля входу до одного з корпусів. Протестувальникам передавали їжу. Також частина студентів з біло-червоно-білими прапорами вийшла на акцію солідарності в центрі столиці.

Молодь протестувала біля факультетів журналістики та міжнародних відносин. Студенти брались за руки та співали пісні.

Попри заборону адміністрації, біля стін Мінського держлінгвістичного університету студенти співали пісню "Перемен", яка стала символом протестів у Білорусі.

Дивіться відео сидячого протесту студентів:

Студенти співають пісню "Перемен", відео:

Жіночі мітинги

У центрі Мінська на прогулянку вийшли дівчата з червоно-білими парасолями. Вони поклали квіти біля "меморіалу Тарайковського" на Пушкінській вулиці.


Жіночі протести / Фото Tut.by


Жіночі протести / Фото Tut.by

Силовики проводять інтенсивні тренування

У Мінську на території Академії Внутрішніх справ силовики проводять інтенсивні тренування. Люди одягнені у форму та шоломи, а в руках тримають щити.

Дивіться відео тренувань силовиків:

Звільнення посадовців за підтримку протестів

Провідного актора Гродненського драмтеатру Ігоря Уланова звільнили. Напередодні саме він оголосив глядачам про призупинення вистави через те, що на акціях протесту затримали акторів. Наразі театр працює в режимі репетицій, всі вистави скасували.

Також звільнили білоруського чиновника, якого нещодавно призначили віцемером Ялти. Перед тим він підтримував протести.

Суди над журналістами

Журналіста "Белсату" Олексія Любенчука засудили до 12 діб адміністративного арешту. Також він отримав штраф за роботу без акредитації. Колегу Любенчука Дениса Гончаренка теж ув'язнили на 12 діб та оштрафували.

Крім цього, 7 діб арешту отримав редактор сайту "Магілёўскі рэгіён". Головного редактора видання "Наша Ніва" Єгора Мартиновича судитимуть нібито за наклеп на заступника міністра внутрішніх справ.

Комунальники замальовують національну символіку

Вночі у Мінську комунальник намагався випалити зі стін одного з будинків герб "Погоня". Проте очевидці події відновили малюнок та зробили неподалік ще один.

Зранку жителі Мінська помітили чоловіків, які зрізали з парканів кольорові стрічки. Біля однієї зі станцій метро комунальники навіть замалювали зізнання у коханні, яке красувалось там кілька років.

Крім цього, у столиці створили ще одне графіті із зображенням діджеїв, що вперше увімкнули на акціях підтримки опозиції пісню "Перемен".

діджеї мінськ графіті
Графіті із зображенням діджеїв / Фото Tut.by

герб
Герб "Погоня" у Мінську / Фото Tut.by

Головне про протести в Білорусі

  • 9 серпня у Білорусі відбулись президентські вибори, на яких нібито переміг Олександр Лукашенко. Водночас за результатами незалежних екзитполів президентом Білорусі стала головна опонентка Лукашенка Світлана Тихановська.
  • Обурені виборці вийшли на мирні демонстрації. Силовики влаштували жорстокий розгін протестів. ОМОНівці били мітингарів, застосовували проти них зброю та затримували.
  • Від початку протестів 5 людей загинули, сотні були поранені.
  • З 11 серпня у країні розпочався всенародний страйк.
  • Попри масові протести та тиск міжнародної спільноти, Лукашенко на поступки не йде.
  • Ба більше, 23 вересня провели таємну інавгурацію Лукашенка, яку, всупереч законодавству, навіть не показали по національному телебаченню.
  • Акції, на якій вийшли обурені мітингувальники ввечері після інавгурації, розганяли з особливою жорстокістю.