Про це повідомила віцепрезидентка Професійної асоціації екологів Валерія Заружко в ефірі одного з українських телеканалів. Вона підкреслила, що наслідки кліматичних змін в Україні можна було помітити зокрема 19 липня 2021 року, коли у Києві за 30 хвилин випала аномальна, місячна норма опадів.

До теми Температура в Україні зростає швидше, – пані посол Сіммонс пояснила, чому шахти варто закрити

"Слід подумати про це, оскільки часу залишається обмаль. За прогнозами експертів, якщо нічого не змінити до 2030 року, то процеси будуть незворотними", – наголосила Заружко.

Екологічні зміни на державному рівні

Екологиня зазначила, що деякі зміни слід впроваджувати на державному рівні. Мовиться про введення методів циркулярної економіки, які діють у європейських країнах.

Це дозволить нам використовувати не природні ресурси, а вторсировину в нових продуктах,
– пояснила Заружко.

Окрім цього, країна повинна зменшити кількість шкідливих викидів у повітря. В Україні вже є відповідний національний план, який підписали в рамках Угоди про асоціацію з Євросоюзом. Втім грошей на його реалізацію ще не виділили.

Підвищення екосвідомості українців

Віцепрезидентка Професійної асоціації екологів зауважила, що слід підвищувати й рівень екологічної свідомості громадян. Вона запропонувала пояснювати основи дітям у школах та дитсадках.

"Мають бути відповідні програми, щоб підвищити рівень екологічної відповідальності українців. Зараз їх замало, люди не розуміють, що робити конкретно їм, щоб поліпшити навколишнє середовище", – акцентувала Заружко.

Актуально Дуже теплі зими та літо по 5 місяців: що буде з кліматом України через 30 років

Зміни клімату в Україні: останні новини

  • В Україні відчутно зросла середньорічна температура. Такі зміни можуть призвести до того, що за 20 років звичної для країни зими більше не буде.
  • Водночас фахівці з кліматології зазначають, що літо в Україні ставатиме щороку все спекотнішим. Підвищення температури повітря пов'язують з людською діяльністю та викидами парникових газів.
  • За даними соцопитування, понад 80% українців стурбовані зміною клімату на планеті. Не вірять у глобальне потепління 11% громадян України.