24 канал поспілкувався із місцевим мешканцем цього села та владниками, які запевняють, що не припиняли допомагати.

Зверніть увагу Повінь на Буковині знесла "тимчасовий" міст, який 12 років об'єднував два райони

Що кажуть місцеві

Збурило мережу відео мешканця села Ревне Олександра. Він відзняв розгромлені потоком вулиці, коментуючи, що жодної допомоги від влади немає.

За словами чоловіка, уся техніка і робочі руки зникли одразу після того, як з Ревного поїхали журналісти, які висвітлювали толоку.

На місці негоди немає ні техніки, ні помічників – дивіться відео місцевого мешканця

У коментарі 24 каналу Олександр Волошин зазначив: вздовж вулиці, яка повністю покрита намулом, не було ні душі. Шукати помічників він ходив зранку і по обіді. Обіцяної техніки ніхто не привіз.

Чоловік підкреслив: вулиця Ярова, на якій він живе, замулена чи не найбільше. Звичайними лопатами здолати наслідки не вдасться: потрібна важка техніку, про яку говорили владники.

У селі, за словами Олександра, наразі на цій ділянці працює приватний екскаватор. Люди зі своєї кишені платять по 400 гривень, аби лише позбутися намулу. Допомога, яку нібито обіцяли чиновники, так і не прийшла. Втім, чоловік зазначив: вздовж усього села не ходив, був тільки на найпроблемніших ділянках.

Що кажуть владники

У коментарі 24 каналу голова Мамаївської ОТГ, до якої невдовзі планує долучитися і село Ревне, Наталія Катрюк зазначила: на місці перебувають близка 40 осіб. Від 8 ранку у селі працюють депутати сільської ради, волонтери і небайдужі мешканці сусідніх сіл. На місці працюють і рятувальники, проте робочої сили все одно бракує.

Так, робочої сили не вистачає. Техніки важкої немає, але вона буде доцільна завтра, після того як завершуть розгрібати шлях, який дозволить проходу техніки,
– розповіла Наталія Катрюк.

Те, що на толоці перебувають волонтери і надалі допомагають постраждалим, підтверджують і в пресслужбі Чернівецької ОДА. Про те, що роботи тривають, написала директорка департаменту комунікацій Вікторія Гатрич.

Ймовірну причину того, чому не скрізь є помічники, назвав голови Кіцманської райдержадміністрації Олексій Добровольський. Зазначає: вода ще не скрізь зійшла і подекуди неможливо та неефективно розчищати вулиці.

Наше завдання – розчистити вулиці для того, щоб люди мали доступ до своїх домівок і під`їзд важкої техніки. Але, на жаль, ми зіштовхнулися з ще однією проблемою: отой намул: болото, пісок – вони ще мають дуже багато води. І перечерпувати з однієї сторони у другу – неефективно,
– цитує Добровольського видання "АСС".

Наслідки повені і толока

Село Ревне – одне з тих, які постраждали найбільше. При тому, що затопила село не так вода з річки Прут, як 5 потоків з лісу, кажуть місцеві. Зносило все на своєму шляху: автомобілі, огорожі, тварин тощо.

Як повінь зруйнувала село Ревне на Буковині / Фото ІА "АСС"

Аби допомогти людям за ініціативою голови Чернівецької ОДА Сергія Осачука, 25 червня провели масову толоку, на яку з'їхалися волонтери, військові з області, чиновники із сусідніх районів.

Дивіться сюжет про те, як відбулася толока напередодні

Село Ревне лежить на березі Прута, крізь нього проходять дві його притоки – дивіться на карті

Як на Буковині приборкують наслідки повені

  • Негода, за даними ДСНС, підтопила 1 049 будинків у 45 населених пунктах, залишила без світла 17, без газу – 9 населених пунктів. Повінь пошкодила 4 дамби і 47 кілометрів доріг.
  • Від 26 червня повністю відновив роботу один з найбільших в Україні ринків "Калинівський". Під час пікового підняття води у річці Прут, вздовж якої розташований базар, були затоплені 5 секторів ринку, паркінг та дорога.
  • За словами мера Чернівців Олексія Каспрука, лише самий обласний центр – Чернівці зазнали збитки приблизно на 12-13 мільйонів гривень. Ця сума перевищує наявний резервний фонд.
  • Протягом наступних двох днів у місті обмежать водопостачання через забруднення річки Дністер.