Про це повідомляє Міністерство закордонних справ України.

Читайте також: Навіщо росіяни прибрали Захарченка та до чого тут Медведчук

У МЗС наголошують, що проведення Російською Федерацією як державою-окупантом так званих виборів на окупованій частині Донбасу грубо порушить Мінські угоди.

"У зв’язку з появою у російських засобах масової інформації повідомлень про намір окупаційної адміністрації Російської Федерації на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях України провести так звані "позачергові вибори" ватажків бойовиків і їхніх нелегітимних представницьких органів, Міністерство закордонних справ України наголошує, що такі дії Кремля грубо порушують зобов’язання Російської Федерації як сторони Мінських домовленостей", – йдеться у повідомленні.

Відомство зазначає, що результати таких фейкових виборів не будуть визнані ані Україною, ані свтіовою спільнотою.

Натомість, ці провокаційні дії Росії свідомо підривають Мінські домовленості і будуть здатні звести нанівець наполегливі міжнародні зусилля з врегулювання ситуації, що виникла внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України та окупації нею частини суверенної території нашої держави,
– наголосили в МЗС.

Міністерство закликало міжнародних партнерів надати чітку оцінку таким діям Кремля та посилити політико-дипломатичний тиск на Російську Федерацію, у тому числі шляхом запровадження проти неї додаткових санкцій.

"Зі свого боку, Україна залишається відданою мирному врегулюванню ситуації на Донбасі на основі Мінських домовленостей", – заявили дипломати.

Нагадаємо, проросійські бойовики призначили так звані "вибори" в окупованих Донецьку та Луганську на 11 листопада. Також у п'ятницю, 7 вересня, стало відомо, що замість вбитого Захарченка виконувачем обов'язків ватажка проросійських бойовиків на окупованій Донеччині призначили Дениса Пушиліна. Вибори на окупованому Донбасі також прокоментували у Кремлі.