Таку думку висловив російський військовий оглядач і аналітик Павло Фельгенгауер, пише ресурс "Новое время".

Читайте також: Волкер оприлюднив варіанти дій Росії на Донбасі

"Зараз ситуацію на Донбасі не можна вважати замороженою. Там тривають, нехай і стаціонарні, але постійні бойові дії, перестрілки. Так, лінія контролю, яка повинна бути лінією припинення вогню, істотно не пересувається з 2015 року. Замороженим є конфлікт в Абхазії, Осетії, Придністров'ї. А на Донбасі він – живий", – підкреслює експерт.

На його думку, виведення військ, закриття конфлікту та навіть його заморозка поки взагалі навіть не розглядаються серйозно.

"Якби хотіли заморозити конфлікт, це було б зроблено. Конфлікт між Грузією та Абхазією – заморожений, і там і без присутності спостерігачів не ведуться бойові дії, оскільки обидві сторони цього не хочуть. На Донбасі про це говорити не доводиться", – зауважив він.

Крім того аналітик нагадав, то бойовики на Донбасі з 2015 року нічим не командують. За його словами, там встановлено жорстку структуру: штаб армії розташовується в російському Новочеркаську, а козаків і бандитів давно "взяли в оборот".

Якщо Путін вважатиме за потрібне, то може, бойові дії і припиняться, але поки, очевидно, такого бажання немає. Сутички, що відбуваються зараз, скоординовано з Москвою. Нещодавно повідомлялося, що Слідчий комітет порушив кримінальну справу щодо військових злочинів українців, які нібито обстрілювали Донбас. Розслідуються не провокація бойовиків, а безпосередньо дії ЗСУ, висуваються заочні обвинувачення проти українських воєначальників. Так що я поки не бачу ніяких ознак заморозки, тому розмови про це, скоріше, підміна реальності бажаннями,
– наголошує військовий оглядач.

Відтак, Фельгенгауер робить висновок, що конфлікт на Донбасі не лише залишатиметься на колишньому рівні, а може навіть посилитися вже цієї зими.

Читайте також: Росія має не найбільшу кількість танків у світі, Україна – п'ята в Європі

"У Росії є кошти і на підтримку нинішнього стану речей, і на ескалацію. До прикладу, генерал Булгаков повідомив, що Росія має більше всіх в світі танків і техніки. З ситуації дійсно є два виходи: або примирення в тій чи іншій формі, або продовження бойових дій", – підсумував фахівець.