Нова Стратегія національної безпеки
Парубій: є уявлення, що після прийняття реформ, вони починають працювати з наступного дня. Але це не так. Робота над підготовкою нової редакції Стратегії національної безпеки України почалася ще в березні минулого року. Вона розроблялася спеціально під умови нової гібридної війни, для цього потрібно було зробити огляд всього сектору безпеки.
Весь минулий рік в стані війни ми займалися реформуванням оборонної здатності України. І цей документ – результат важкої праці.
Парубій: цей документ є визнанням нашої стратегії до вступу до НАТО. Багато уваги приділено не тільки мілітарним речам, а і боротьбі з корупцією, інформаційній війні та кібервійні. В багатьох цих аспектах ми навіть вказуємо шлях європейцям, бо ми стали об'єктом нового типу війни.
В цьому документі чітко зазначено такі положення: "агресія Росії", "окупація території Криму" та "початок агресії на Сході".
Співпраця з НАТО
Джердж: допомагати України – це обов'язок всіх міжнародних інституцій. Росія – країна-агресор, яка розвалює світову безпеку. Одне із головних завдань НАТО – сприяти безпеці Європи. Хоча ми не є членами НАТО, але в нас з цією організацією дуже тісні зв'язки і це дає можливість допомагати Україні.
Парубій: трастові фонди НАТО – це співучасть НАТО на найглибшому рівні у реформуванні української армії. Ці кошти залучені для модернізації та покращення нашої армії, а тому числі і у методах ведення інформаційної війни та протистояння кібератак. Фонди стикнулися із труднощами бюрократичного характеру, але ми виробимо спеціальний механізм для того, аби ці кошти Україна отримала. Я думаю, що це питання не місяців, а тижнів.
Війна на Донбасі
Парубій: Україна може прийняти рішення діяти мирним дипломатичним шляхом. Але якщо Путін цього не прийме – в України просто не залишається іншого виходу, як відповідати на ці атаки. Визначальні фактори перемоги у цій війні – це світові санкції для того, щоб знищити фінансову імперію Путіна, а також сильна та боєздатна українська армія.
Путін розуміє лише фактор сили, а не мову миру та дипломатії. Якщо він відчує силу, то він зупиниться, якщо відчує слабкість – буде атакувати.
Джердж: санкції дуже важливі, але вони повинні бути максимально сильні, а не лише затягувати час. Ми повинні посилювати обороноздатність української армії, бо ми захищаємо не тільки Україну, а й всю Європу. Ми повинні надати солдатам хороше озброєння, а не залишати їх з голими руками.
Українські солдати – героїчні, є питання щодо непрофесійних та некомпетентних керівників. У Росії все навпаки, у них хороше підготовлене керівництво, але дезорієнтовані солдати, які погано воюють.