Таку думку у своїй статті на шпальтах Business Insider висловив аналітик Армін Розен.
За словами експерта, однією з ключових рис спровокованої Путіним війни на Донбасі стала готовність застосовувати грубу військову силу.
Розпочавши багатомільярдну військову модернізацію, ініціювавши недешеві розробки нових видів зброї, а також військові операції в Сирії і Україні, Путін намагався проектувати конвенційну військову міць, демонструючи реальну готовність застосувати силу,
— зазначив Розен.
Однак, зазначив експерт, мілітаризм Росії натрапив на "невелику проблему": Кремль не може підтримувати поточний рівень військових інвестицій. У цьому році Росія планує скоротити свій військовий бюджет на 5%, що не пройде непоміченим за будь-якої ситуації, а особливо коли Росія веде дві витратні військових кампанії, відзначає автор. Таке скорочення військового бюджету стало найбільшим за всю епоху президентства Путіна. Ці заходи пов'язані з економічним занепадом РФ, економіка якої в минулому році скоротилася на 3,7%, зіткнувшись з санкціями, обвалом цін на нафту та знеціненням рубля.
На думку Розена, економічна ситуація вимагає значного скорочення військових витрат саме в той момент, коли Москва готова до них найменше.
"Виклик для Путіна — це збереження агресивної зовнішньої політики, що лежить в основі його популярності — не дивлячись на політичну і економічну ціну підтримки Асада або відокремлення частини Східної України", — зазначив аналітик.
За словами Розена, вплив і популярність Путіна, засновані на експансіонізмі та авантюризмі, роблять Росію все більш ізольованою і все менш здатною на належному рівні утримувати свої війська.
Читайте також: Засновник американської приватної розвідки прогнозує велику війну в Східній Європі