Пройшло ще дуже мало часу, щоб робити ґрунтовні висновки, та журналісти західних ЗМІ вирішили нагадати, як відбувались попередні зустрічі та спілкування двох президентів.

Незважаючи на те, що Обама і Путін відносно часто розмовляють один з одним по телефону, останнім часом між ними не було жодної особистої зустрічі. Багато з їхніх колишніх особистих зустрічей були напрочуд короткими, а деколи досить незграбними.

WashingtonPost згадує ще ту зустріч, коли Володимир Путін був прем’єр-міністром Росії.

За словами видання, хоча офіційно Путін у той момент не був найважливішим політиком Росії, Обама був украй зацікавлений у зустрічі саме з ним. Він приїхав до підмосковної резиденції Путіна, щоб поговорити з ним. Їхня зустріч тривала дві години замість запланованих півтори години. Фотографи знімали двох лідерів у той момент, коли ті пили чай з випічкою в саду Путіна.

Я побачив у ньому жорстку, розумну, проникливу, дуже несентиментальну і дуже прагматичну людину. І в питаннях, в яких між нами існують розбіжності, таких як Грузія, найближчим часом я не очікую спільних рішень,
цитує видання Барака Обаму.

Також вони згадують і наступну зустріч, яка теж, на думку журналіста, була занадто довгою. Це вже було тоді, коли президентом Російської Федерації знов став Путін.

Як президенти, Обама і Путін вперше зустрілися на полях економічного саміту Великої двадцятки у Сан-Хосе-дель-Кабо в Мексиці. Вони проговорили дві години, і майже третина їх дискусії була присвячена конфлікту в Сирії, що почався роком раніше. Чиновники адміністрації США назвали цю зустріч плідною, однак дуже скоро ситуація змінилася.

Журналіст Адам Тейлор згадує і наступну, вже більш курйозну зустріч двох політиків. Це відбувалося під час саміту Великої вісімки в Північній Ірландії. Під час тієї зустрічі були зроблені сумнозвісні фотографії цієї пари лідерів: на одному зі знімків обидва лідери, очевидно, вже були нездатні приховувати своє розчарування один одним.

Це розчарування було цілком реальним: Обама та інші члени Великої вісімки хотіли домогтися відходу Башара аль-Асада з поста президента Сирії, щоб покласти край війні, проте Путін підтримав Асада, тим самим перешкодивши реалізації цього плану,
— згадує журналіст.

І саме ця зустріч, додає журналіст, була дуже вагомою для подальших відносин президентів. Саме після неї, Обама оголосив про те, що саміт з Путіним, який повинен був відбутися в Москві напередодні зустрічі Великої двадцятки в Санкт-Петербурзі, був скасований.

Зрештою Обама і Путін все ж зустрілися в Санкт-Петербурзі. За деякими повідомленнями, вони говорили один з одним близько 20-30 хвилин у кутку зали, поки всі присутні чекали закінчення їхньої бесіди. І знову головною темою їхньої розмови була Сирія.

CNN пригадує ще одну коротку, але теж важливу розмову Обами з президентом Росії, яка відбулася у 2014 році на урочистостях на честь Дня висадки десанту союзників у Нормандії.

Після досить незручної сцени їх поєднання на великому екрані Обама і Путін поговорили один з одним під час офіційного обіду на честь Дня висадки десанту в Нормандії в Кольвіль-сюр-Мер, Франція. Лідери ненадовго віддалилися і провели приблизно 15 хвилин за розмовою про Україну,
— пише видання.

Ще одну зустріч, під час якої розмовляли, зокрема і про Україну, згадує Reuters. Вони зазначають, що це відбулося під час саміту АТЕС у минулому році. Обама і Путін знову кілька разів відділялися від інших, щоб поговорити віч-на-віч. Під час трьох бесід, загальна тривалість яких склала приблизно 15-20 хвилин, у президента Обами була можливість поговорити з президентом Путіним про ситуацію з Іраном, Сирією та Україною.

Проте репортерам вдалося підслухати шматочок розмови між двома лідерами під час відкриття саміту в конференц-центрі в передмісті Пекіна. Путін англійською намагався обговорювати з Обамою зовнішній вигляд зали, де мала проводитися зустріч, та Обама розмови не підтримав.

Таким чином стає зрозуміло, що очікувати від цієї зустрічі під час засідання Генасамблеї багато не варто було. Як показує досвід, такі розмови не призводять до конкретних результатів, і саме на цьому наголошують світові видання. Зрештою, так і сталося…

Читайте також: Відверта розмова Путіна з Обамою: про що поговорили президенти