Наразі авіакомпанії змушені повертати людям кошти за путівки та квитки. Але туристична блокада може вплинути не лише на відпустки росіян, а й на економіку та туристичну галузь Кавказької країни.

Читайте також: Антиросійські протести у Грузії: що відомо – фото та відео

У Мінтрансі РФ заявили, що заборона на пряме авіасполучення між двома країнами поширюється і на грузинські авіакомпанії, пише "Интерфакс".

Останній прямий рейс вилетів з Москви в Тбілісі ввечері в неділю, 7 липня. Літак "Аерофлоту", що вилетів з Москви, за розкладом приземлився в аеропорту грузинської столиці 8 липня о 02:00 за місцевим часом.

Російський Мінтранс оцінив втрати авіакомпаній від заборон на польоти в Грузію в 3 мільярда рублів.

Однак існує безліч альтернативних варіантів, як дістатися з Росії до Грузії з пересадками. Наприклад: літаком – через Мінськ, Баку, Єреван і Гюмрі, Стамбул, Ригу. Можна долетіти до Владикавказа або Мінеральних Вод, а звідти дістатися до Тбілісі. З Сочі ходить пором до Батумі.

Що спричинило заборону

Найімовірніше це спричинили масові протести, що вирують у Грузії. Поштовхом до них стала некоректна поведінка російської делегації у грузинському парламенті. Так, депутат Держдуми РФ Сергій Гаврилов 20 червня всівся у крісло спікера парламенту Грузії та почав вести російською мовою засідання Міжпарламентської асамблеї православ’я.

Такий вчинок росіянина обурив і опозицію, і громадських активістів, і пересічних громадян. Вони переконані, що розміщуватися у президії головного законодавчого органу Грузії представники країни-окупанта права не мають. До слова, що у Грузії з Росією – давній конфлікт щодо територій Абхазії та Південної Осетії.

Більше про антиросійські протести у Грузії – читайте тут.

Тож, російський президент Путін своїм указом заборонив авіакомпаніям здійснювати рейси до та з Грузії. Ба більше, він дав розпорядження повернути до Росії всіх російських туристів, що перебувають у Грузії.

Як відреагували росіяни

Втім самі росіяни, які звикли їздити до сусідньої країни на відпочинок, дивуються такому рішенню. Називають це несправедливістю, а про Грузію розповідають як про дружню країну.

Це несправедливо, адже Грузія чудова країна, а ці політичні ігри недоречні та жахливі. Нам буде важче потрапити до Грузії, але ми все ж зможемо це зробити, наприклад, з пересадками,
– наголосили російські туристи Марина та Олександр.

Російські авіакомпанії не літатимуть з та до Грузії
Російські авіакомпанії не літатимуть з та до Грузії

Як відреагували грузини

Кожен п'ятий турист приїхав до Грузії з Росії. Але якщо російських туристів стане у рази менше, то втратити може й економіка Грузії. Хоч у росіян і залишиться можливість потрапити до Грузії, втім з пересадками. Але не всі туристи до такого готові.

Наплив туристів у нас, звичайно, скоротиться. Звісно, на загальний стан туристичної зони це не зобразитися. Але я знаю, що це тимчасове явище,
– сказала гід у Тбілісі Катерина.

Антиросійські протести у Грузії
Антиросійські протести у Грузії

Втім, грузини чудово розуміють, що такі заходи – це спроби тиску Росії на Грузію. Наприклад, скасування авіаперельотів між країнами вже було у 2008 році, коли Росія намагалася анексувати Абхазію та Північну Осетію. Тоді РФ й обмежила імпорт грузинського вина та відомої мінеральної води.

Російська влада використовує це для політичного тиску. Те саме було й у 2008 році. Так, спершу це відбилось на економіці. Але згодом з'явились нові ринки збуту. Зараз те ж відбувається у сфері туризму. Якщо російські туристи не приїдуть, то приїдуть інші. Світ великий,
– заявив директор туристичної агенції Каха Гололашвілі.

Грузія – це відкрита країна. Загалом жителі понад 60 країн можуть приїздити туди без оформлення візи. На думку економістів, нові туристи доволі швидко зможуть пристосуватись до умов у Грузії. До слова, Україна також має безвізовий режим з Грузією.


Країни, в які можна мандрувати без віз українцям

Усі підприємства можуть швидко пристосуватись до нових умов ринку. Грузія є вільною і чимало країн мають безвізовий режим з Грузією. Є щонайменше 50 напрямків в авіації. І все це інші туристи. Важливо, щоб було розуміння того, що Грузія є незалежною від Росії,
– зазначив засновник Інституту економічної свободи Паата Шешелідзе.

Цікаво! Нові умови ринку вже почали освоювати. Грузинський бізнесмен Мамука Хазарадзе запропонував у відповідь на указ Путін про припинення авіасполучення з Грузією, запровадити чартери для українців. Перші десять рейсів готовий профінансувати особисто.

Самі ж грузини, з тих російських туристів, які ще залишились в країні хочуть більшу платню. У деяких закладах ціни саме для росіян вже зросли на 20%. А все тому, що свого часу Росія анексувала саме 20% грузинської території – Абхазію та Північну Осетію. Тож, у Грузії вважають, що брати з росіян більше справедливо.