Про це пише оглядач німецького впливового видання Handelsblatt Андре Баллен.
На продаж виставлені державні частки в РЖД, "Совкомфлот", компанії "Алроса", яка займається виробництвом алмазів, а також нафтових корпораціях "Роснефть" і "Башнефть", банку "ВТБ" і компанії "Аерофлот". Загалом у Кремлі очікують за три роки отримати від приватизації 12 мільярдів євро.
Як зазначає Баллен, вже зараз стало зрозуміло — контрольний пакет цих компаній все одно залишиться в руках держави. Крім того, влада звузила коло тих, хто отримає право купити державні активи — надавши таку можливість тільки російським компаніям.
Звичайно, поки не зрозуміло, чи зможуть стратегічні інвестори брати участь у приватизації через створення фірм в Росії. Та навряд чи хоч одна іноземна компанія піде на такий ризик, з урахуванням чинних санкції і того факту, що, купивши російські активи, вона все одно буде міноритарним акціонером з незначним впливом,
— йдеться в статті.
Тому, на думку експертів, в Росії швидше за все повториться сценарій 1990-х років, коли вузьке коло людей з оточення президента зможе збагатитися, скупивши за копійки державні компанії.
Читайте також: Путін потрапив у свою ж пастку або чим Митний союз загрожує Росії