Рішення про спрощення процедури отримання громадянства для іноземців, які воювали за Україну на Донбасі, ухвалили 14 грудня. За нього проголосували 285 нардепів.
До теми Множинне громадянство в Україні: з'явився текст законопроєкту Зеленського
Деталі законопроєкту
Згідно з прийнятим законопроєктом, іноземці, які брали участь у війні на Донбасі на стороні України можуть спрощено отримувати громадянство. Для цього достатньо підписати декларацію, яка засвідчуватиме відмову від іноземного громадянства чи підданства й отримання українського.
Засвідчити відмову від іноземного громадянства та прийняття українського можна у вигляді підписання декларації у випадку:
- укладення контракту на проходження строкової служби в лавах ЗСУ;
- наявності значних заслуг перед Україною (зокрема захист кордонів на Донбасі) або якщо прийняття нею громадянства має державний інтерес;
- проходження служби в ЗСУ за контрактом та отримання військової відзнаки;
Також в законопроєкті передбачена спрощена процедура отримання громадянства для тих, хто є громадянином країни, яку Кабінет Міністрів визнав державою-агресором. У такому випадку громадяни цих країн можуть стати громадянами України, якщо в державі-агресорі її переслідують. Однак цей факт для потрібно підтвердити.
Якщо один з батьків, усиновлювачів чи піклувальник відмовився від громадянства іноземної країни з зазначених вище причин, дитина також може отримати громадянство України.
Поправки до закону про громадянство України
- В Україні вже давно ведуть розмови про узаконення подвійного громадянства. Зараз закон його не дозволяє, але й не забороняє.
- Президент України Володимир Зеленський під час візиту до США на саміт Генасамблеї ООН зустрівся з українською діаспорою і пообіцяв, що в нашій країні буде подвійне громадянство.
- Під час звернення до Верховної Ради 1 грудня Володимир Зеленський анонсував відповідний законопроєкт.
- Наступного дня текст закону з'явився на сайті парламенту.
До теми пропонуємо сюжет про ставлення українців до подвійного громадянства: дивіться відео