Відповідний закон підтримали 228 парламентарів. Ухвалили його тільки з другої спроби, адже під час першого голосування в сесійній залі не виявилося достатньої кількості депутатів.

Читайте також: У Раді збираються спростити видачу громадянства іноземцям, які воювали на Донбасі

За булінг планується встановити відповідальність. Якщо ж випадки булінгу приховуватимуть педагоги, наукові співробітники, керівники або засновники навчального закладу, це каратиметься у вигляді штрафу від 20 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (у залежності від виду вчиненого правопорушення) – від 340 до 3400 гривень.

Керівники освітніх закладів повинні затверджувати і оприлюднювати план заходів для боротьби з цим явищем і розглядати заяви від учнів та їхніх батьків про випадки булінгу.

Згідно з інформацією Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), в Україні з булінгом у колі однолітків стикалися близько 67% дітей. Відтак половина цих дітей нікому про інцидент не розповідали.

За даними ВОЗ, Україна входить до першої десятки європейських країн за поширеністю булінгу серед 11-15-річних дітей. За цими показниками вона залишила Данію, Норвегію, Угорщину та Грецію.

Що таке булінг ?
Булінг – це цькування однієї дитини іншою, прояв агресії. Найчастіше зустрічається у школах, де підлітки загрожують, залякують та морально принижують слабшого з метою домінування і психологічного самоствердження.