Глава держави також висловив сподівання, що незважаючи на ігнорування нардепами у Раді законопроекту про зміну виборчого законодавства, українці оберуть на позачергових виборах нових політиків, здатних до реальних дій.

Читайте також: Розпущена Рада та провалені зміни: що тепер буде із обранням народних депутатів

Старі політики обрали стару систему, бо лише вона дає їм шанс подовжити політичне життя. Вони розраховують за гроші та гречку знову пролізти до Верховної Ради. Але я переконаний, що вони помиляються. І навіть у мажоритарних округах ви оберете нових політиків, здатних змінити країну не на словах, а на ділі,
– заявив Зеленський.

Також президент закликав громадян прийти на парламентські вибори 21 липня і "зробити разом" депутатів, які провалили його закони.

На засіданні 22 травня Верховна Рада не включила до порядку денного сесії два виборчі законопроекти президента Володимира Зеленського.

Так, за включення до порядку денного законопроекту № 10319 "Про внесення змін до закону "Про вибори народних депутатів України" проголосували лише 92 народні депутати із 226-ти необхідних.

За законопроект "Про внесення змін до Закону України "Про публічні закупівлі" щодо здійснення закупівель під час виборчого процесу" проголосувало 127 депутатів.

Що передбачає закон Зеленського про зміну виборчого законодавства?

Президентський законопроект про внесення змін до законодавства у зв'язку зі зміною виборчої системи для виборів народних депутатів передбачає пропорційну систему за закритими списками та зниження прохідного бар'єру до Верховної Ради до 3%. Наразі це 5%.

У пояснювальній записці йдеться, що впровадження відкритих списків до Ради потребує серйозних змін в системі адміністрування виборів. Зокрема:
- зміни форми і змісту виборчих бюлетенів;
- роз'яснювальної роботи серед виборців про особливості системи;
- прийняття Центральною виборчою комісією більше 60 постанов, спрямованих на впровадження зазначеної системи;
- належної підготовки партій і кандидатів до проведення виборів по цій системі.