Технологія має практичне застосування у будь-якій галузі і сьогодні настільки популярна, що незабаром може витіснити традиційні штрих-коди.

Однак деякі правозахисники б'ють на сполох - масове впровадження цих систем загрожує недоторканості особистого життя. Адже непомітна радіомітка, яку помилково чи умисно не зняли з товару при продажу, дозволяє стежити за людиною. Уряд Іспанії, до прикладу, вже вживає заходів, аби вберегти громадян від імовірних злодіянь.

"Цілком очевидно, що радіомітка дозволяє стежити за рухами людини, за тим, куди вона ходить, де живе. Насправді, це велика проблема, адже порушується право на особисте життя", - каже директор Іспанського агентства захисту даних Артемій Ралло Ломбарте.

"Право на недоторканість особистого життя - основне право людини. Мені байдуже, що це технології майбутнього, адже складно уявити майбутнє без права залишатися анонімом і купувати все, що заманеться", - каже юрист Палома Ланеса.

Радіомітки вже використовують не лише у комерційному секторі. Уряди кількох країн застосовують цю технологію для ідентифікації людей, які перетинають кордон.

"Не потрібно боятися робити серйозні кроки. Влада кількох країн, зокрема Німеччини, планує використовувати цю технологію у виробництві ідентифікаційних документів. Більше того, її застосовують у паспортах. Насправді, системи радіочастотної ідентифікації мають більше переваг, аніж недоліків, навіть попри ймовірне порушення недоторканості особистого життя", - каже експерт з технологій Пабло Санчо.

"Ми не можемо бути певними, що технологіями, якими обладнані митниці, не володіють злочинці. А маючи таку систему зчитування інформації, можна дізнатися важливу інформацію про людину з її паспорта", - каже юрист Палома Ланеса.

"Зчитування особистої інформації за допомогою систем радіочастотної ідентифікації обов'язково має відбуватися з дотриманням дуже високих заходів безпеки. Це потрібно, аби захистити людину", - каже директор Іспанського агентства захисту даних Артемій Ралло Ломбарте.

Наміри використовувати радіомітки у документах викликали дискусії серед громадян багатьох країн. Хтось вважає, що це зробить життя комфортнішим, інші ж побоюються розкриття особистої інформації.