В прямому ефірі 24 каналу він наголосив, що партія "Слуга народу" ніколи не була противноком цього закону, проте зазанчив, що конфлікт навколо цього питання українцям свідомо нав'язують.
Зверніть увагу! Закон про мову: хто та де муситиме говорити українською
Головним противником та ініціатором скасування мовного закону в Україні є Кремль та проросійські депутати. Проте дивно, коли заяви про недоцільність закону та відповідних квот лунають і від команди новообраного президента.
– Не варто записувати Шефіра в команду президента. Що стосується позиції Разумкова – це його особиста політична позиція. Ми як партія ніколи не говорили про те, що ми проти закону про мову.
– Ми неодноразово підтверджували, що українська мова є державною, вона потребує дієвих механізмів підтримки та розповсюдження в усі сфери нашого суспільного життя.
Але ж звучало, що не на часі мовне питання?
– Не пригадую, від кого це звучало. Вважаю, що штучне роздмухування мовного питання походить від тих політичних сил, яким вигідніше, щоб суспільство чубилося з приводу мови й не звертало увагу на питання корупції, економічного занепаду, відсутності розвитку та реформ.
– Ми вважаємо, що це, за великим рахунком, штучний конфлікт, який суспільству абсолютно свідомо нав'язують. Ще раз підкреслюю. Ми за всебічний і глибокий розвиток української. Але ми вважаємо, що в цьому законі, зокрема, замало механізмів її справжньої та дієвої підтримки.
Щодо квот – моя особиста позиція та позиція моїх колег, які зі мною працюють над питаннями інформаційної безпеки та медіапростору дуже проста. Національні медіа мають безперечно мовити українською. Тут нема про що говорити.
– Особисто мене непокоїть в цьому законі те, що там більше бюрократичні механізми, які на мій погляд не спрацьовують. Мають спрацьовувати заохочувальні механізми, зокрема й економічні. А їх замало.
Мовознавець Юрій Шевельов казав, що мова є ознакою здоров'я чи хвороби суспільства. Ви б який діагноз поставили нашому?
– Я давно вважаю, що наше суспільство одужує. Я взагалі жодного слова українською не знав. Досі говорю з помилками. Але я її вивчив.
– Немає значення, якого етнічного походження людина є. Люди починають опановувати мову, спілкуватися нею й отримувати від цього задоволення. Цей шлях нешвидкий, але ми по ньому рухаємось багато років.