Порядок встановлення такої заборони або обмеження Кабмін ухвалив на засіданні 29 грудня. Урядовці ухвалили це рішення без обговорення.

Читайте також Росія продовжує стягувати війська до кордонів України: опублікували карту

Згідно з документом, українцям можуть заборонити переїжджати чи змінювати місце проживання на підставі президентського указу про запровадження воєнного стану. Мовиться як про його дію у країні загалом, так і в окремих місцевостях. У рішенні вказані обставини та несприятливі фактори воєнного характеру, які створюють серйозні загрози для громадян.

Що регулює затверджений порядок

  • У ньому сформульовані обґрунтування необхідності заборони чи обмеження на вибір місця перебування чи проживання.
  • Крім цього, вказані й строки їхнього запровадження та перелік громадян, яких стосується рішення.
  • А також – зазначені інші заходи, яких необідно вжити для того, аби забезпечити виконання указу глави держави.

Розмови про воєнний стан в Україні

Такі розмови "оживилися" наприкінці листопада. Тоді колишній нардеп Віктор Ляшко в ефірі одного з українських телеканалів зробив гучну заяву: мовляв, вже з 1 грудня в Україні вводять воєнний стан. Політик стверджував, що його нібито запровадять на 2 місяці.

Президент відреагував на фейк й застеріг, що такі висловлювання шкодять державі. "Це не війна зі мною", – наголосив глава держави. Згодом речник Зеленського підтвердив, що в Офісі Президента навіть не було таких розмов.

Пізніше про це висловився й спікер парламенту Руслан Стефанчук. Він закликав не піддаватися паніці й наголосив, що надзвичайний або воєнний стан – це крайні речі, на які піде держава. Політик також зазначив, що світ постійно зіштовхується з низкою викликів, спрогнозувати які неможливо.

Що варто знати про воєнний стан: дивіться відео 24 каналу