Маркетплейси та рієлтори відзначають активність на ринку оренди квартир, яка в рази перевищує показники з купівлі-продажу. Про це свідчить спільне дослідження DIM.RIA та Асоціації фахівців з нерухомості, результати якого наводить 24 Канал.

Зверніть увагу Як змінилися ціни на квартири в новобудовах за рік: де зросли найбільше

Попит на оренду квартир

Відповідно до даних аналітиків, винайняти квартиру цьогоріч для українців було ефективніше, ніж купувати житло. Протягом 2024 року активність на ринку позначилась на збільшенні пропозиції, а також на зростанні орендних ставок на житло.

Наприкінці листопада на ринку оренди, якщо порівнювати зі серпнем, кількість пропозицій житла зросла у більшості областей. Попри підвищення орендних ставок, попит на орендне житло залишається високим. Про це свідчить зниження терміну експозиції квартири на ринку.

Ціни на оренду житла у Києві та інших містах

Найдорожче орендувати квартиру все ще у Києві. Там в середньому просять у місяць 17 918 гривень за однокімнатну квартиру. Найбільше подорожчала оренда у Чернівецькій області – на 32%, Закарпатській – на 17%.

Однак, за даними ЛУН, зростання орендних ставок в межах року було значним у більшості регіонів України, окрім прифронтових. Найбільше зростання зафіксували в Івано-Франківську та Києві – 37% та 32% за рік.

Чималі суми за оренду доводиться викладати не лише у столиці, але й у західних областях:

  • Закарпаття – 18 500 гривень за однокімнатну квартиру;
  • Львівщина – 17 000 гривень;
  • Волинь – 15 000 гривень;
  • Прикарпаття – 13 700 гривень;
  • Буковина – 12 500 гривень;
  • Вінниччина – 12 000 гривень;
  • Рівненщина – 11 500 гривень;
  • Тернопільщина – 10 000 гривень.

Найдешевші орендні ставки на однокімнатні в Україні у таких містах: Херсон – 3 000 гривень, Харків – 4 000 гривень, Запоріжжя – 5 000 гривень.

Вартість оренди однокімнатної квартири в регіонах України
Вартість оренди однокімнатної квартири в регіонах України / Інфографіка DIM.RIA

За інформацією аналітиків, ринок оренди почуває себе найбільш упевнено з усіх сегментів. Адже попит на оренду високий, ставки ростуть, а термін експозиції вільних квартир знижується.

Найдорожчі міста для оренди квартир – Київ, Львів та Ужгород. Однак якщо в сегменті однокімнатних квартир Ужгород з середньою ціною у 18,5 тисячі гривень та Львів з 17 тисячами гривень за місяць випереджають Київ, де середня ціна 16,5 тисячі гривень, то в сегментах дво- та трикімнатних квартир першість залишається за Києвом – 22,9 та 37,5 тисячі гривень на місяць відповідно.

Середня ціна оренди квартири в Україні
Середня ціна оренди квартири в Україні / Інфографіка ЛУН

Скільки коштує оренда квартир у районах Києва

У Києві протягом осені середня ціна оренди однокімнатної квартири знизилась майже на 300 гривень. Однак якщо аналізувати у межах усього року, то орендні ставки зросли в середньому на 32%.

Квартиру у столиці можна обрати на різний гаманець залежно від району: від 11,7 тисячі у Деснянському і до 22,3 тисячі гривень у Шевченківському.

Середні ціни на оренду квартир у Києві
Середні ціни на оренду квартир у Києві / Інфографіка DIM.RIA

Згідно з даними Асоціації фахівців з нерухомості України, у деяких районах остаточні угоди укладають за нижчими сумами. Наприклад, у Деснянському районі у листопаді однокімнатну квартиру в середньому винаймали за 10 тисяч гривень, у Святошинському – за 12 тисяч, а у Дніпровському – за 13.

Уже традиційно найдорожчі райони Києва – Печерський та Шевченківський. У них орендувати однокімнатне помешкання можна за 21 800 та 22 300 гривень. Бюджетне житло можна знайти у Деснянському та Дніпровському районах – 11 та 15 тисяч гривень відповідно.