"Ви мені скажіть, ви хочете жити в суспільстві, де головним критерієм стає наклеп? Ми живемо в суспільстві, де люди, не замислюючись, говорять з високих трибун, звинувачуючи інших часом в абсолютно диких речах, які не відповідають дійсності. У моєму розумінні, що та людина, яка свідомо займається такими речами, займається наклепом на іншу людину, вона повинна розуміти, що у всіх цивілізованих країнах, а ми проаналізували цю ситуацію, більш ніж 90% країн Європейського союзу, на яких ми рівняємося, мають відповідну норму в своєму законодавстві. Напевно, там люди не дурні, раз вони залишили цю норму", – наголосив Олександр Єфремов.
Новини по темі:
Журналісти у Раді вимагають скасування "закону про наклеп"
Ющенко закликав журналістів виступити на захист свободи слова
Балога обурений рішенням Ради "посилити" відповідальність журналістів
Він зазначив, що в Україні "10 років жили без цієї норми і прийшли до того, що живемо в ситуації, коли один одного оббріхують". І додав, що "багато хто не читаючи законопроекту, зробив вчора висновки".
Нагадаємо, Верховна Рада у першому читанні проголосувала за зміни до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів, згідно з якими відповідальність за посягання на честь і гідність людини посилюється.
До речі, Дуня Міятович – Представник ОБСЄ зі свободи ЗМІ – закликала Верховну Раду відкинути запропоновані зміни до законодавства, які, у випадку ухвалення, передбачають серйозний відступ у свободі засобів інформації в Україні.