Ця інформація була озвучена в контексті зникнення студентки з Туркменістану Мукаддас Насирлаєвої, яка, ймовірно, покінчила з життям після розмови з Тімохіною. Про це йдеться у статті Наталії Лебідь для сайту "24".

Читайте також: Оприлюднено нові деталі щодо конфлікту між медуніверситетом і студенткою з Туркменістану

В університеті давно існує "такса" – 5 тисяч доларів за вирішення питань, пов'язаних з дозволом на проживання. "Тімохіна, будучи замдеканом і людиною підневільною, як, власне, і Сулик, згадуваний у світлі цієї жахливої трагедії, звичайно ж, погоджували всі свої дії з ректором університету Катериною Амосовою та її чоловіком Володимиром Мішаловим, отримуючи за це крихти з панського столу", – інформує "Центр журналістських розслідувань".

Наразі, додає він, цапом-відбувайлом призначена Тетяна Тімохіна, якою, "як пішаком, пожертвували на догоду королеві з королем, щоб публічно "покарати винних". Під королевою з королем маються на увазі, зрозуміло, Амосова та її чоловік, що ж стосується Тімохіної, то "керівництво НМУ імені О.О. Богомольця відсторонило від виконання обов'язків заступника декана по роботі з іноземними студентами Тетяну Тімохіну на час розслідування ситуації із зниклою студенткою НМУ", – повідомляється на офіційному сайті університету.

Нагадаємо, що раніше юрист Ровшанбек Розметов повідомив на своїй сторінці у ФБ, що йому стали відомі деякі події, які передували 30 січня – дню коли Мукаддас Насирлаєву востаннє бачили в живих.

"Як з'ясувалося, – пише він на своїй сторінці у ФБ, – деканат по роботі з іноземними студентами НМУ ім. Богомольця вчасно не подав документи Мукаддас в міграційну службу для отримання тимчасової посвідки на проживання. За тиждень до зникнення Мукаддас посольство Туркменістану попросило її принести завізовану деканом факультету заяву про сприяння у вирішенні питання з дозволом на проживання в Україні.

Читайте також: Смерть студентки з Туркменістану: журналісти з'ясували, як медуніверситет міг її використати

Заступник декана по роботі з іноземними студентами НМУ ім. Богомольця Тімохіна Тетяна Олександрівна, навіть не прочитавши, порвала заяву Мукаддас і віддала їй в руки, повідомивши їй, що вона нічого підписувати не буде. Очевидно, що Тімохіна Т. А. чекала – як і від інших студентів – подяки за послуги з отримання посвідки на проживання, а не порожню заяву. Заплакану Мукаддас чекала її двоюрідна сестра, до речі, студентка 2-го курсу цього ж вишу.

30.01.2018, в той фатальний вечір, Мукаддас задля вирішення питання з дозволом на проживання знову була на прийомі у заступника декана Тімохіної Т.А. Після зустрічі з нею Мукаддас чомусь не поїхала додому, її телефон відключився. Вона сіла в метро на станції "Політехнічний інститут", вийшла на станції "Дніпро", пройшлася вздовж набережної до мосту Патона і стрибнула з моста,
– інформує правник.

Окрім Тетяни Тімохіної, він також покладає відповідальність за інцидент й на декана по роботі з іноземними студентами Володимира Сулика.

Детальніше читайте у публікації: Корупція вбиває: через що покінчила з життям студентка з Туркменістану?

Нагадаємо, раніше сайт "24" повідомляв, що на час розслідування зникнення та самогубства Мукаддас Насирлаєвої, керівництво університету імені Богомольця відсторонило від виконання обов’язків Тетяну Тімохіну.

Хто така Мукаддас Насірлаєва? Це студентка першого курсу університету імені Богомольця. Була родом з Туркменістану. Зникла безвісти у Києві 30 січня, з того часу почалися її пошуки як з боку небайдужих людей (у соцмережах і у людних місцях столиці почали з’являтися повідомлення про зникнення дівчини), так і з боку поліції. Відомо, що у день зникнення вона поїхала на заняття та, зокрема, перебувала у декана, а опісля не повернулася додому та не відповідала на дзвінки.

У соцмережах повідомлялося, що дівчину могли відвезти на спортивному автомобілі Hyundai з двома дверима, з прибалтійськими номерами, чорного матового кольору, номер починається на 167, однак у підсумку завдяки відео з камер спостереження правоохоронці зробили висновок, що дівчина покінчила життя самогубством, зістрибнувши з мосту імені Патона.