Найбільшу підтримку отримала б партія "Слуга народу". За неї готові проголосувати понад чверті опитаних, які визначилися і мають намір прийти на вибори. Такі результати спільного опитування, проведеного центром SOCIS і Центром Разумкова.

До теми Президентський рейтинг: у Зеленського змінився головний конкурент

Які партії пройшли б до Верховної Ради на перевиборах наприкінці липня:

  • партія "Слуга народу" – 25,5% (з тих, хто визначився і має намір прийти на вибори);
  • партія "Опозиційна платформа – За життя" – 18,3%;
  • партія "Європейська солідарність" – 18,1%;
  • партія "Батьківщина" – 10,4%;
  • партія "Сила і Честь" – 6,5%.

Зауважимо, що ці партії є нині представлені у парламенті, окрім партії "Сила і Честь". Водночас ще одна політсила, яка торік пройшла до Верховної Ради, зараз не має такої ж підтримки. Це – партія "Голос". За неї віддали б зараз свої голоси 2,2% виборців.

Ще декілька партій мають незначну підтримку, яка не дає їм можливість подолати необхідний 5-відсотковий бар'єр, щоб потрапити до Ради:

  • "Радикальна партія" – 2,8%
  • партія Шарія – 2,5%,
  • партія ВО "Свобода" – 2%,
  • Від 1% до 2% набрали би партії "Українська стратегія Гройсмана", "Громадянська позиція", "Опозиційний блок" і Партія зелених України.

При цьому 11% із загальної кількості опитаних заявили, що не брали б участі в голосуванні, а 12,7% не змогли відповісти.

На запитання, яка політсила є реальною опозицією в Україні, 30,2% опитаних назвали "Євросолідарність", 27,4% – ОПЗЖ, 10,7% – "Батьківщину", 2,2% – "Голос". 3% назвали інші партії.

опитування підтримка партій
Кого українці підтримали б на виборах у Раду / Ілюстрація SOCIS

Оцінка роботи Ради за рік

Варте уваги Має вищу освіту і середній вік: в Україні склали портрет безробітного

У попередньому дослідженні "Рейтингу" майже 30% опитаних заявили, що діючий парламент є більш ефективним, ніж попередній склад Верховної Ради, водночас чверть – протилежної думки та вважали попередній парламент ефективнішим. При цьому, майже половина дотримувалась думки, що між ними немає особливої різниці. Найкраще оцінювали ефективність роботи Верховної Ради цього скликання молодь та виборці партії "Слуга народу". Найгірше – виборці "Європейської солідарності", більшість яких вважали попередній парламент ефективнішим.

Дивіться відео програми "Цифра" на 24 каналі: