Контрнаступ ЗСУ на Донеччині

За даними СтратКому ЗСУ, нещодавно після важкого бою підрозділи Збройних Сил України вирішили відійти від одного з сіл Донецької області. Проте, наступного ж дня перегрупувались та вибити росіян із місцевості та зайняти село знову.

Читайте також: В Інгушетії підтвердили загибель на війні в Україні племінника заступника Шойгу

Завданням, яке ставили перед собою наші захисники, була зачистка села силами танкістів і морпіхів. Наші військові хотіли вибити російських загарбників, а згодом передати звільнені позиції основним силам.

Зазначається, що командир батальйону Максим Кітугін для цього завдання виділив два екіпажі військових. Склад першого екіпажу: командир танка сержант Станіслав Гражданінов, навідник старший солдат Анатолій Давидюк та мехвод молодший сержант Едуард Рошка. Склад другого екіпажу: сержант на посаді комвзводу Владислав Шеремета, навідник старший сержант Олексій Жуков та мехвод старший солдат Євген Кропивний.

На відміну від російських військових, українці вміють стратегічно мислити і проробляти тактику наступу. Тому бійці підступали до ворога на малих обертах, аби шумом двигунів не видати свою присутність на території.

Згодом командир головного танка Станіслав Гражданінов побачив російський танк та ворожу БМП. Ті стояли з відчиненими люками, а поруч з ними, нудьгуючи, розгулювали найманці Кремля. За його словами, на знахабнілих росіянах не було навіть бронежилетів. Окупанти розслаблено ходили по українській землі туди-сюди.

Після наших перших пострілів вони, як таргани, почали вискакувати з будинків та бліндажів, а "беха" рвонула по вулиці. Анатолій Давидюк по ній вліпив із двохсот метрів – тільки башта полетіла. Другу "беху" теж рознесли прямим влучанням. Танк Т-72 почав задкувати, ми його "роззули". А коли танк розвернуло, другим бронебійним снарядом влучили по трансмісії, і екіпаж покинув його,
– розповів Гражданінов.

У СтратКомі ЗСУ написали, що після того, як українські військові зайшли у село, танкісти просувались від будинку до будинку та прикривали таким чином піхотинців. Екіпаж танка працював по вогневих точках загарбників.

Бій з ворогом

Згодом, рухаючись по одній з вулиць, назустріч другому екіпажу на чолі з Владиславом Шереметою виїхав ворожий танк. Довго не думаючи, Анатолій Жуков відкрив по ньому вогонь. Старший сержант "всадив" кілька снарядів у верхній лобовий лист і в башту танка окупантів. Бойова машина зупинилась та задимілась, оскільки спалахнули елементи динамічного захисту.

Потім з'ясувалось, що ворожий мехвод був убитий на місці, а решта росіян були поранені та втекли. Попри сильні пошкодження, ворожий танк залишився на ходу.

Командир танка Гражданінов у розпалі бою отримав інформацію від морпіхів, що другий танк росіян приїхав на допомогу "роззутому" Т-72 і прагнув його відтягнути від місця битви.

Танкісти вирішили, що це відверте хамство, і Едуард Рошка втиснув педаль газу до упору – "шістдесятчетвірка" рвонула вперед,
– написали у СтратКомі ЗСУ.

Старший солдат Анатолій Давидюк професійно влучив у "рятувальників" та порозкидав їх по території. Зазначається, що росіяни навіть троси не встигли закріпити, як миттєво отримали удар від українських військових. А тих, хто намагався прикривати російських танкістів, перебили наші піхотинці.

Українські військові захопили три ворожих танки

Унаслідок контрнаступу двох екіпажів українського війська нашим підрозділам дістався абсолютно цілий танк. Ще два – після ремонту також будуть у строю.

Після огляду трофеїв з'ясувалося, що в автоматі заряджання одного з танків Т-72Б3 був майже повний боєкомплект, зокрема керовані снаряди. Тепер ми їх повертаємо колишнім власникам. На наші екіпажі піхота буквально молиться. Усі учасники цього бою – кавалери ордена "За мужність", багато з них – двох ступенів,
– зазначив Максим Кітугін.

Вас це може зацікавити – Україна отримала потужний засіб "денацифікації" Чорного моря: дивіться відео