Балет "Лебедине озеро" став символом невдалого перевороту в Радянському Союзі. Громадяни країни, яка в 1991-му році семимильними кроками наближалася до розвалу, ввімкнули телевізори, і здивовано виявили, що по телевізору демонструють "Лебедине озеро".

Терміном на 6 місяців у СРСР ввели надзвичайний стан. Вся повнота влади передавалась спеціальному комітету ГКЧП, до якого увійшли восьмеро осіб, серед яких члени уряду та глава КГБ.

Президент Михайла Горбачова заблокували на дачі у Криму. Тоді як у Москві оголосили про згортання гласності і демократії. До того часу, сім з п'ятнадцяти республік СРСР вже ухвалили Декларації про державний суверенітет.

Заколотникам не допомогли ні танки, спрямовані у бік Москви, ні кадебісти. Солдати у столиці СРСР переходили на сторону людей, хоча за порушення присяги могли отримати тюремні терміни.

Читайте також: Археологи знайшли нові підтвердження жахливих злочинів НКВДистів

В успіх путчу не вірили і кадебісти. Мовляв, владу захоплюють люди без найменшого уявлення про те, що робити. Тому накази керівництва – саботували.

Три дні Радянський Союз жив у напрузі: в будь-який момент міг початися силовий штурм. Та врешті ГКЧПісти здалися. Сімох арештували, один з них наклав на себе руки.

Хоча путч придушили, це не врятувало Радянського Союзу. Мітинги згуртували людей і показали справжніх лідерів у кожній країні СРСР. Союз перестав існувати за менш ніж чотири місяці.