Про це пише The Times.
Читайте також: Трамп критично відгукнувся щодо принципів торгівлі КНР з США
Так, під час свого виступу на економічному форумі у Владивостоці Сі Цзіньпін заявив, що Китай та Росія повинні "рішуче протидіяти протекціонізму заради будівництва міжнародних відносин нового типу". За його словами, "на тлі мінливої міжнародної ситуації співробітництво РФ та КНР набуває все більшого значення".
Видання зазначає, що глава КНР вперше бере участь у цьому форумі та вже втретє за рік зустрічається з Путіним.
Володимир Путін та Сі Цзіньпін після IV Східного економічного форуму у Владивостоці
Торгівля між Росією та Китаєм у 2018-му, як очікується, перевищить 100 мільярдів доларів у порівнянні з 84 мільярдами в минулому році. Між Китаєм та США обмін товарами і послугами в минулому році склав 710 мільярдів доларів, причому для КНР профіцит досяг майже 335 млрд,
– наводить статистику автор статті.
Однак, як зауважує Handelsblatt, зустріч Путіна і Сі Цзіньпіна на економічному форумі у Владивостоці принесла більше слів, ніж вчинків. Правителі Пекіна та Москви демонструють свою згуртованість проти США, але їхні стосунки напружені, акцентує увагу німецьке видання.
"Росія, чий Далекий Схід заселений лише в незначній мірі, все більше стає пристановищем для китайців, яких російське населення дуже не любить. Китай набагато перевершує Росію в економіці і дає це відчути Кремлю, наприклад, на переговорах про ціни на російський газ", – пояснюється у публікації.
Читайте також: Які наслідки матиме зростання впливу Росії і Китаю у світі
Нагадаємо, адміністрація Трампа цього року ввела мита на китайські товари в розмірі 50 мільярдів доларів, на що Пекін відповів тим же. Переговори між Америкою та Китаєм не допомогли сповільнити темпи торговельного протистояння.