Робот-амфібія

Компанія Toshiba створила дистанційно керовану машину для ліквідації наслідків аварії на атомній станції "Фукусіма 1". Робота-ліквідатора відправлять до самісінького джерела радіаційного забруднення – він повинен буде дістати паливні стержні з пошкоджених реакторів.

Рівень радіації там і досі смертельний для людини, крім того реактори затоплені водою, тож виконувати завдання машина буде буквально на плаву. За допомогою спеціальних маніпуляторів робот розчищатиме завали, розрізаючи уламки на дрібніші, після чого спробує дістати паливні стержні на поверхню.

Жестовий контролер

Не лише задля розваг – американські вчені знайшли браслету-контролеру Myo від Thalmic Labs нове корисне застосування. Пристрій реагує на скорочення м’язів людини: записує електричні імпульси та перетворює їх на команди.

Дослідники з лабораторії прикладної фізики Університету Джонса Гопкінса вирішили використати цю технологію для керування моторизованим протезом у людей, які втратили кінцівки. Для цього не потрібно складних хірургічних операцій – комп’ютер оброблятиме інформацію і даватиме відповідні команди протезу. Наразі розробка перебуває на ранній стадії і потребує вдосконалень.

"Розумні" дрони

Дрони, які самі вміють оминати перешкоди, не новизна. Втім розвиток технологій у цьому напрямку не зупиняється. Розробники з Массачусетського технологічного інституту продемонстрували нову систему оминання перешкод автономними безпілотниками. Вони пропонують оцінювати вільний простір між перешкодами для прокладання безпечного маршруту.

На відео оснащений оптичним сенсором дрон визначає вільні ділянки та з’єднує їх в одне ціле. Щоправда прораховувати свій маршрут у реальному часі апарат поки не вміє, на це в нього іде до 10 хвилин. Тож розробникам є куди вдосконалюватися.

Читайте також: Volvo презентував віртуальний автосалон, американці винайшли дронів-хижаків