В ініціативі взяли участь 30 країн та 225 міст у різних куточках світу. Про те, як у світі відбувалися мирні демонстрації на підтримку України – читайте у матеріалі 24 Каналу.

Дивіться також На годиннику – 4:50: хронологія 24 лютого 2022 – яким був найдовший день у нашому житті

Латвія

У центрі Риги активісти організували акцію солідарності з Україною до річниці початку повномасштабного вторгнення Росії. Організаторами виступили активісти та "Громадянський альянс Латвії". Вона почалася біля монумента Свободи у Ризі.

Учасники акції масово несли синьо-блакитні букети до монумента і розгорнули велетенський прапор України. На принесених плакатах можна бачити написи "Путіна геть", "Трибунал для російських воєнних злочинців", "Слава Україні!", "365 днів незламності", плакат зі "Святою Джавеліною" тощо.


Люди несуть жовто-блакитні квіти / Фото Delfi


Люди розгорнули український прапор / Фото Delfi

Також у Ризі запланували благодійний концерт "За волю України!" з виступом відомих латвійських музикантів та збором пожертв на закупівлю енергозберігаючих приладів, які забезпечать українців джерелами світла. Крім того, відбудеться майстер-клас з виготовлення свічок, які відправлять бійцям Збройних Сил України на передову та мирному населенню України.

Сербія

У день річниці російського вторгнення в Україну проукраїнський активіст Чедомир Стойкович прийшов до посольства Росії в Белграді з тортом, увінчаним черепом і прикрашеним так, наче він закривавлений.

Сьогодні в окупованій Сербії ми принесли послу Росії "торт смерті" і прохання про видачу Владіміра Путіна за злочин геноциду в Україні. Ми знаємо, що смерть – це те, що вони люблять, а люди – це те, що вони їдять, і цей торт – символ їхньої політики,
– розповів про акцію Стойкович.

Акція під посольством Росії у Сербії / Фото Чедомира Стойковича

Вірменія

В Єревані 24 лютого також відбулася акція на підтримку України. Люди з прапорами та плакатами прийшли до пам'ятника Тарасу Шевченку.

Акція на підтримку України в Єревані / Фото з телеграм-каналу NEXTA Live

Польща

У Кракові організували виставку робіт Івана Марчука, конференцію про співпрацю культурних середовищ, службу "Молитва за мир в Україні" в кафедральному соборі Вавельського Замку.

Крім того, міст Бернатка, телевежу і Таурон Арену підсвітили кольорами українського прапора. У Кракові відбувся марш "Разом за мир", наприкінці якого навпроти генконсульства Росії запалили свічки за загиблих українців.

Міст у Кракові підсвітили кольорами українського прапору
Міст у Кракові підсвітили кольорами українського прапору / Фото UA in Krakow

Також визначні архітектурні пам'ятки своїх міст підсвічували зокрема Берлін, Тампере, Рига.

Декілька тисяч людей зібралися під посольством Росії у Варшаві. На фото видно, що люди прийшли не лише з синьо-жовтими прапорами, а й з біло-червоно-білими стягами незалежної Білорусі.

Після цього учасники акції сформували колону і вирушили до польського парламенту повз Президентський палац "Бельведер" і Раду міністрів Польщі, аби подякувати польським законодавцям та урядовцям за підтримку України у війні з російським агресором.

Акція солідарності з Україною у Варшаві: фото "Укрінформу"

Литва

А у сеймі Литви заспівали гімн України в річницю повномасштабного вторгнення Росії. Учасники акції були одягнуті в українські вишиванки та вбрання в синьо-жовтих кольорах. Депутати Сейму тримали в руках папки з нотами та словами гімну, на яких зображена українська символіка – прапор та герб.


У сеймі Литви заспівали гімн України / Фото Atviras Seimas

Нідерланди

У Гаазі в роковини повномасштабного вторгнення Росії на територію України розгорнули 30-метровий синьо-жовтий стяг. Українці та нідерландці, співаючи гімн України, пройшлися ходою вулицями Гааги з українською символікою, зокрема, повз посольство Росії в Нідерландах, Палац миру та поклали квіти біля посольства України в Нідерландах.

Акція солідарності у Гаазі / Фото "Укрінформ"

Чехія

У Празі організація Kaputin влаштувала перформанс біля посольства Росії. Організатори відрубали 2 голови паперовому орлу та закидали кульками з червоною фарбою стіну посольства.


Акція під російським посольством у Чехії / Фото "Радіо Свобода"

Акції протесту у Франції, Німеччині, Швейцарії, США, Великій Британії / Фото NEXTA Live

До акцій солідарності з Україною долучилися і білоруси, які втекли від злочинного режиму. Додамо, що білоруси також вийшли на вулиці польських міст. До прикладу, у Кракові вони вийшли до пам'ятника Адаму Міцкевичу у пам'ять про білорусів, які загинули за волю України та Білорусі у 2014 – 2023 роках.

Білоруси Тбілісі та Батумі висловлюють солідарність з народом України / Фото Motolko

Кіпр

У Нікосії, столиці Кіпру, на площі Свободи понад 500 людей зібрались на мітинг з нагоди річниці масштабного вторгнення Росії в Україну. Серед них – двадцять жителів Херсонської області, які вимушено тікали з дітьми з окупації та від російських обстрілів.

Акція солідарності з Україною на Кіпрі / Фото Суспільного

Велика Британія

Акцію солідарності влаштували і у Лондоні. У ній взяли участь не лише українці, але й білоруси та англійці. Люди з українськими прапорами скандували "Russia, Go Home!".

Мітинг у Лондоні: дивіться відео

Ірландія

Акцію на підтримку України організували у Дубліні. Сотні людей вийшли на вулицю з українськими прапорами та плакатами проти російської агресії.

Акція на підтримку України у Дубліні: дивіться фото 24 Каналу

Також у Дубліні під час акції виступили українські військові, які перебувають на реабілітації в Ірландії.

Виступ українських військових у Дубліні: дивіться відео

Німеччина

Військовий журналіст Андрій Цаплієнко у своєму телеграм-каналі опублікував відео з Дюссельдорфа. На кадрах видно, як тисячі людей прийшли у центр міста на акцію підтримки України, люди стали на коліна, аби вшанувати пам'ять загиблих захисників та захисниць, в цей момент лунає "Плине кача".

Акція на підтримку України у Німеччині: дивіться відео

Греція

В Афінах члени української громади організували ходу містом та прийшли під будівлю парламенту Греції. Площа враз замайоріла синьо-жовтими прапорами. Учасники акції вшанували пам'ять загиблих у війні українців, ставши у формі карти України. На фото можна побачити, як люди підіймають догори ліхтарики:

Як світ підтримав Україну у роковини вторгнення: фото

Бельгія

Також мирні акції пройшли у Брюсселі, Бельгія. Близько 5 тисяч людей зібралися у центрі міста 25 лютого для ходи, щоб продемонструвати підтримку Україні.