Про це 24 каналу розповів голова аналітично-адвокаційної організації "Центр спільних дій" Олег Рибачук. За його словами, у вересні газові сховища країн Євросоюзу вже фактично заповнені. Навіть у Німеччині, яка найбільш залежна від цього енергоресурсу, вже говорять, що цю зиму вони переживуть.
До теми Цінові стелі для газу та нафти з росії: які варіанти пропонують у ЄС та G7
Світ переходить на зріджений газ, а в росії немає таких технологій
Як наголошує Рибачук, світова тенденція зараз така – газ стає значно ближчим до нафти. Країни йдуть до того, що транспортування газу трубопроводами буде менш вигідним, ніж перевезення зрідженого газу.
Вже кілька років США, Австралія та Катар працюють за технологією, де зріджують газ, а потім перевозять його у будь-яку точку на супертанкерах. Один такий апарат за обсягами замінює близько 3 – 4 дні постачання з найбільшого російського газопроводу.
Європа поступово переходить на цю технологію – у Німеччині найближчим часом буде 5 таких терміналів для приймання танкерів зі зрідженим газом.
Зараз росія продає газ умовному Китаю та Індії, які платять за нього значно менше. Але з часом і їм буде вигідніше отримувати зріджений газ.
росія проспала момент. Вона не включилася, а технологій нема. І будувати танкери росія теж вже не зможе. А в світі є десь зараз близько 600 таких танкерів,
– зазначив Рибачук.
Ситуація з нафтою теж змінюється. На тлі заяв Азербайджану про збільшення постачання власної нафти, візиту Байдена на Близький Схід та переговори з ОПЕК дать розуміння, що ці країни не допустять дефіциту нафти у світі.
Рибачук про газовий шантаж росії: дивіться відео
Нагадаємо, нещодавно голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн заявила на саміті з енергетичної безпеки Балтійського моря, що в середньому заповненість газосховищ станом на вересень становить близько 80%. Це хороший показник, адже його мали досягнути аж до листопада.