Підозри з'явилися після отримання даних від компаній, що управляють ключовими нафтовими та газовими буровими установками, трубопроводами, електричними та телекомунікаційними кабелями. Нашкодити інфраструктурі можуть невійськові судна.

Дивіться також НАТО вивчає досвід України у Чорному морі: контрадмірал Альянсу пояснив, для чого це потрібно

Росія може здійснювати шпигунські або диверсійні дії

У Times кажуть, що Росії потрібні човни для виконання шпигунських місій, бо супутникові знімки не досягають морського дна.

Від осені 2022 року, коли сталися диверсії на газопроводах "Північний потік", захист критично важливої ​​підводної інфраструктури став одним з основних напрямків діяльності НАТО та ЄС, які мають вихід до моря.

У виданні також зауважили, що основні цілі для спецслужб Кремля – кабелі електропостачання, телефонні кабелі і нафтові та газові трубопроводи. Особливо вони ними зацікавилися після повномасштабного вторгнення в Україну. І хоча жодних доказів мінування кабелів у територіальних водах Бельгії чи Нідерландів у Північному морі немає, але у 2022 році вибухівку знайшли на одному з британських кабелів.

Сьогодні шпигунство виявити складніше. Якщо раніше для нього використовувалися в основному дослідницькі судна або військові кораблі, то тепер ми частіше бачимо невійськові судна,
– сказав фахівець із морської безпеки бельгійського підрозділу Томас де Шпігелере.

Інформація про ці місця має вирішальне значення, якщо Москва вирішить здійснити диверсію на системах енергокомунікацій, під'єднатися до кабелів зв'язку або маніпулювати ними. До того ж масштаб операцій Росії за кордоном наразі досягнув рівня, небаченого з часів холодної війни.

"Російські кораблі вже викликають підозру, навіть якщо вони дотримуються цілком нормального режиму плавання. Тому що кожне російське судно, навіть якщо воно працює на приватну компанію, все одно працює на державу. Аномалії в плаванні не обов'язково є підозрілими. Але підозріло, якщо це відбувається над трубопроводами і кабелями", – сказав Шпігелере.