Москва добре натренована створювати хаос в країнах. Таку думку в програмі "Що це було" на 24 каналі висловив Андрій Ілларіонов, колишній радник президента РФ Володимира Путіна, старший науковий співробітник інституту Катона.

Зверніть увагу Відсутність діалогу послаблює країну: Кулеба натякнув Лукашенку про можливе втручання Росії

Він підкреслив, що білоруси і раніше неодноразово виходили на вулиці після виборів. Вони протестували проти сфальсифікованих результатів, проти вкраденої в опозиційних кандидатів перемоги. Так, зокрема, було в 2010 році.

"Розуміючи, що підтримка Лукашенка в Білорусі нікчемна, будь-який опозиційний кандидат має реальні шанси виграти вибори, якби вони були б чесними. Відповідно, така можливість була б використана", – вважає колишній радник Путіна.

Загроза російської агресії, інтервенції та окупації Білорусі є реальною. Вона була реальною, зараз вона дещо менш реальна, але в будь-який момент стане такою знову,
– наголосив Ілларіонов.

Він переконаний, що це – абсолютно очевидно та є серйозною проблемою.

Хто такий Андрій Ілларіонов?

Російський економіст, з 2006 року живе у США. Старший науковий співробітник інституту Катона у Вашингтоні.

У 2000 році російський президент Володимир Путін запросив його на посаду свого радника з питань економіки. Протягом наступних 5 років Ілларіонов також був його представником по зв'язках із лідерами "Великої сімки".

Наприкінці 2005 року подав у відставку з поста радника Путіна. Все через те, що не погоджувався з політичними діями щодо ціни на російський газ та не хотів брати участь у "газовій війні" проти України.

Протести після виборів в Білорусі: головне

  • ЦВК оголосила перші результати президентських виборів у Білорусі. Згідно з ними, перемогу з величезним відривом здобув Олександр Лукашенко – понад 80%.
  • Сотні активістів вийшли на мирні акції протесту в містах країни. Білоруси вважають, що офіційні результати голосування – сфальсифіковані. Міжнародна спільнота підтримує їх у цьому.
  • Мирні демонстрації перетворились на сутички із силовиками. ОМОНівці застосовують проти активістів світло-шумові гранати, гумові кулі та водомети.
  • Відомо про одного загиблого, щонайменше 1,5 тисячі постраждалих. Крім того, приблизно 6 тисяч людей затримали.

Дивіться повне інтерв'ю з Андрієм Ілларіоновим: Відео 24 каналу