25 лютого близько 15:56 по всій Україні оголосили повітряну тривогу. Була загроза ракетних ударів по території України.

Дивіться також Нова загроза з неба: чим небезпечні Shahed-191, Shahed-129, Mohajer-6 і як Росія їх отримала

Була загроза атаки "Кинджалами": що відомо про повітряну тривогу в Україні 25 лютого

Повітряна тривога в Україні 25 лютого
Повітряна тривога в Україні 25 лютого / єМапа

Це була друга масштабна повітряна тривога за добу

Зранку Росія також підіймала в небо МіГ-31К, через що по всій країні довелось оголосити повітряну тривогу. 3 носії ракет "Кинджал" злітали з російського аеродрому Актюбінськ.

Всеукраїнська тривога оголошується щоразу, коли злітає МіГ-31К

МіГ-31К здатний нести 1 ракету Х-47м2 "Кинджал" і вражати цілі на відстані до 2 000 кілометрів. "Кинджал" – це російська гіперзвукова авіаційна ракета з ядерним або звичайним боєзарядом.

Чому ці ракети майже неможливо перехопити

  • Максимальна швидкість "Кинджала" – 10 Махів, тобто приблизно до 12 000 кілометрів на годину. Ці ракети можуть маневрувати на траєкторії польоту і вважається, що перехопити їх майже нереально. Одразу після старту "Кинджал" залітає в стратосферу і летить на великій швидкості вниз, тому засоби ППО фіксують їх надто пізно та не встигають відреагувати.
  • Відслідкувати момент запуску "Кинджала" у Повітряних сил поки технічної можливості нема. Для маскування самого моменту пуску росіяни підіймають у повітря десяток МіГ-31, один із яких виступає носієм гіперзвукової Х-47М2.
  • Зауважимо, що також носіями ракет "Кинджал" можуть бути стратегічні бомбардувальники Ту-22М3, які здатні нести 4 ракети. З Ту-22М3 ворог може вражати цілі "Кинджалами" на відстані 3 тисячі кілометрів.